Pozrite si prvý dostupný náhľad funkcie tematického prispôsobenia rozhrania z Androidu 12

Android 12 bude podľa všetkého schopný prispôsobovať farebnosť rozhrania systému na základe toho, akú tapetu má používateľ zvolenú.

Android 12
Zdroj: Uzish

Ešte koncom januára vyplávalo na povrch, že pripravovaný Android 12 ponúkne viac ako len čiernu, či svetlú tému. Konkrétne sa hovorilo o viacerých farebných režimoch, ktoré si bude môcť používateľ dokonca vytvárať sám.

Hoci spoločnosť Google len niekoľko dní dozadu vydala takzvanú „Android 12 Developer Preview“ verziu pripravovaného operačného systému bez tejto funkcie, tak vývojárovi s prezývkou drag0n sa podarilo túto funkciu aktivovať. Okrem iného publikované správy hovoria o tom, že funkcia bude schopnou dokonca vytvárať farebné schémy na základe použitého pozadia v smartfóne. Upozorňuje na to portál xda-developers.com.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál v súvislosti s touto témou píše:

„Tento vylepšený systém tematiky vychádza z API RRO a OMS zavedených v predchádzajúcich verziách systému Android a kombinuje ich s API Palette a WallpaperColors pre Android, aby sa vytvoril vlastný motív, ktorý zodpovedá aktuálnej tapete.“

Ako sme už vyššie spomínali, tak hoci táto funkcia nie je aktívnou vo verejnom náhľade Androidu, tak vývojárovi tretej strany sa ju podarilo rozbehať na smartfóne Pixel. Nižšie si môžete pozrieť publikované náhľady.

Android 12_farebne themy
Via xda-developers.com
Android 12_farebne temy
via xda-developers

Samozrejme, tieto farebné varianty rozhrania nie sú aplikované len na lištu s upozorneniami, ale na celé systémové rozhranie.

Android 12_farebne temy_3
via xda-developers

Vývojár v súvislosti s touto funkciou napísal:

„Funkciu som povolil po nastavení vlastnosti systému. Nemalo to však žiadny efekt, pretože DP1 neobsahuje žiadne systémové palety farieb. Funguje to tak, že dynamicky nanášam prekrytia RRO na základe farebnej podobnosti, preto som SystemUI s reverzným inžinierstvom zistil, ako sa majú prekrytia vytvárať. Potom som napísal skript na generovanie prekrytí na základe oficiálnych farebných paliet Material Design spoločnosti Google. Monet začal pracovať hneď po nainštalovaní farebných paliet. “

V každom prípade, ako sa vám páči táto funkcia? Dajte nám vedieť nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre