ANDROIDSpravodajstvo

Blíži sa koniec Androidu? Google prináša svoj druhý operačný systém do ďalšieho zariadenia

Americká spoločnosť Google sa opäť raz posúva so svojím systémom Fuchsia OS. Plnohodnotná náhrada Androidu tak môže prísť už o pár rokov.

Nie je tajomstvom, že americká spoločnosť Google pracuje na dvoch operačných systémoch pre smartfóny a ďalšie inteligentné zariadenia. Jedným je obľúbený Android, ktorý však môže byť už vo veľmi blízkej dobe nahradený. Konkuruje mu totiž systém Fuchsia OS, ktorý taktiež vyvíja americký Google. Len pred pár dňami sme vás informovali o tom, že už i juhokórejský Samsung pracuje na adaptácii svojich smartfónoch pre Fuchsiu. A i keď táto premena operačného systému ešte chvíľu potrvá, americká spoločnosť a vývojár oboch alternatív operačného systému už pripravuje novú Fuchsiu do ďalších a ďalších zariadení. Na túto informáciu nás upozornil portál androidcentral.com.

Fuchsia OS má byť univerzálnym operačným systémom od Googlu

Každý dobre vie, že spoločnosť Google nestojí len za jedným operačným systémom pre všetky zariadenia. Nájdeme rôzne prevedenia systémov pre smartfóny, inteligentné hodinky či počítače, ktoré spolu síce spolupracujú, no stále nejde o jeden a ten istý systém. To by sa s príchodom systému Fuchsia OS od Google malo zmeniť. Spoločnosť týmto plánuje priniesť jeden operačný systém, ktorý bude zastrešovať viacero druhov inteligentnej elektroniky.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Prechod na tento operačný systém síce neprebehne hneď, no plány do budúcna sú jasné. Celý proces generačnej zmeny operačných systémov môže trvať i niekoľko rokov. Fuchsia OS sa už dnes pripravuje do prvých zariadení a americký Google práve pracuje na verzii Fuchsie pre ďalšie svoje zariadenie. Ak to takto pôjde ďalej, už o pár rokov by sme sa mohli dočkať i prvých smartfónov z radu Pixel s operačným systémom Fuchsia OS.

Kde všade môžeme v súčasnosti nájsť novú Fuchsiu?

Možno by sme si mysleli, že Fuchsia OS je nový operačný systém. Nie je tomu však úplne tak. Google pracuje na tomto operačnom systéme od roku 2016 a v súčasnosti sa systém pripravuje hneď pre dve zariadenia. Pomaly tak nahrádza pôvodné operačné systémy, ktoré budú čoraz viac na ústupe. Počas tohto roka prišla Fuchsia do prvej generácie inteligentného displeja Nest Hub a podľa najnovších informácií tento systém čoskoro príde i do novej genrácie Nest Hub Max.

Takýchto zariadení by malo posupne pribúdať. Nový systém od Googlu by sme tak mohli už o pár rokov vidieť takmer všade. Na takúto situáciu si však ešte chvíľu počkáme. Zatiaľ si teda budeme musieť vystačiť s Androidom a ďalšími operačnými systémami.

Vymenili by ste operačný systém Android vo vašom smartfóne? A myslíte si, že týmto systémom sa Google vyrovná konkurenčnému Applu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close