SpravodajstvoTechnológie

Bill Gates v 94 predpovedal služby ako je Facebook, či digitálna hlasová asistentka

Písal sa ešte rok 1994, kedy Bill Gates ako mladý „predátor“ v IT, ktorý mu podľa predošlých úspechov predpovedal veľké veci poskytol zaujímavý rozhovor pre pánsky časopis Playboy, v ktorom predvídal budúcnosť služieb podobných ako Facebook.

Bil Gates totiž už v tých dobách predpovedal, že príde niečo ako počítačová sieť, ktorú je možné definovať pojmom ako prototyp informačnej diaľnice. Podobá sa vám táto charakteristika ako nám aj na sociálnu sieť?

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

To samozrejme nie je všetko do čoho sa trafil. Hovoril totiž aj o futuristickom zariadení, podobnému osobnej asistentke, resp. dnešným smartfónom. „Namiesto toho aby ste použili kľúče, na to aby ste vstúpil do vášho domu, PC peňaženka identifikuje, že ste to vy a nechá vás vstúpiť do elektronických dverí. Namiesto toho aby ste mali lístky do divadla, vaša PC peňaženka, vám dá digitálny dôkaz o ich kúpe. Keď budete chcieť letieť lietadlom, namiesto toho aby ste ukazovali lístok 29 ľuďom, použijete len váš digitálny certifikát.“

Ďalej v rámci rozhovoru hovoril aj o podobnej službe ako je Netflix, či v našich podmienkach možno známejšie Mágio. „Predstavte si, že si chcete pozrieť film, ktorý by sa vám páčil a vybrať si ho budete môcť na základe toho ako sa pozdával ostatným. Budete môcť tak prehľadávať tieto informácie. A potom tieto informácie budete môcť využiť a pozrieť si film, ako video na požiadanie. Následne po jeho zahliadnutí budete môcť zdieľať to, čo si o filme myslíte.“

Billovi sa podarilo v rámci rozhovoru predvídať toho oveľa viacej, a ak ste v angličtine zdatný, tak vám určite odporúčame sa prelúskať celým rozhovorom (viď zdroj nižšie).

V každom prípade s odlukou času je veľmi zaujímavé vidieť ako sa podarilo jednému človeku predvídať také množstvo noviniek, ktoré neskôr aj vznikli.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close