Spravodajstvo

Bill Gates daroval 3.9 miliardy eur v akciách na jeho vlastnú nadáciu

Bill a Melinda Gates sa spolu s ich neziskovou filantropickou organizáciou rozhodli pomôcť ľudom žiť zdravo a hlavne zlepšiť ich produktívnosť a vedomosti. V Indii pracujú na projektoch pre zlepšenie zdravia občanov a zmenšenie chudoby. Ich organizácia funguje prekvapivo aj v USA, kde podporuje ľudí s menšími finančnými zdrojmi, horšou možnosťou dostať kvalitné vzdelanie.

Podľa správ bezpečnostnej a sprostredkovateľskej komisie, spoluzakladateľ Bill Gates sponzoroval svoju organizáciu 64 miliónmi akcií v hodnote 4.6 miliardy dolárov (3.9 miliárd eur). Jedná sa o najväčšiu transakcia, ktorú Bill Gates spravil za posledných 15 rokov.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Aktuálne podľa portálu „Bloomberg„, Gates daroval dokopy okolo 700 miliónov akcií spoločnosti Microsoft, ktoré by v súčasnosti mali hodnotu okolo 42.5 miliardy eur. Kvôli týmto sponzorským darom vlastní Bill Gates už „iba“ 1.3% celosvetových akcií spoločnosti Microsoft, a tak klesol prvý krát pod 2%. Na prvom mieste ostáva Steve Ballmer, ktorý ako jednotlivec vlastní najväčšie množstvo burzových akcii tohto technologického giganta.

Zdroj: mspoweruser.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close