Asus ROG smartfón bez problémov nahradí akékoľvek herné zariadenie u vás doma

ASUS ROG Phone
Zdroj: produktová fotografia

Herná rada Asusu Republic of Gamers sa rozrastá o ďalšieho člena. Tentokrát to je novinka v podaní herného smartfónu Asus ROG, ktorý sa objavil na tohtoročnom Computexe v Taipei. Ten prináša vskutočnosti nabité štatistiky a pri žiadnej hre by nemal ani zaváhať. Špecifikácie však nie sú všetko. Asus ROG Phone prichádza s nepredstaviteľným množstvom doplnkov a príslušenstiev, že ním viete nahradiť takmer akékoľvek herné zariadenie.

V tele smartfónu sa schováva čipset Qualcomm octa-core Snapdragon 845 taktovaný až na 2,96 GHz. Prednej strane bude dominovať 6 palcový amoled displej s rozlíšením 2160 x 1018 a refresh rate dosiahne až 90 Hz. Procesoru sekunduje 8 GB RAM a smartfón bude vybavený 802.11ad WiGig pre ultra rýchlu komunikáciu. Duálny fotoaparát sa síce so slušnými 12MP/8MP vzadu sa síce asi nezaradí medzi špičku, ale výsledky nemusia byť vôbec zlé. Na prednej strane tak nájdeme už len 8 MP senzor. Na zadnej je však ešte umiestnená čítačka odtlačkov prstov a logo Asus vybavené RBG podsvietením. Ďalej zariadenie disponuje napríklad 4000 mAh batériou, Asus HyperCharge, a nechýba ani viacero portov USB Type-C.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Čo však telefón postráda je 3,5 mm jack. Ten sa ale jednoducho doplní pomocou nasadzovacieho príslušenstva AreoActive Cooler so vstavaným chladením a aj spomínaným 3,5 mm jackom. K dispozícií bude aj TwinView Dock, ktorý vám spraví z telefónu zariadenie s ovládačom a dvomi obrazovkami, z čoho jedna je vstavaná a druhá je samotná obrazovka smartfónu. No určite najzaujímavejším a najpoužiteľnejším vybavením bude Mobile Desktop Dock, vďaka ktorému môžete hrať vaše obľúbené mobilné hry presne ako na počítači – s myšou a klávesnicou na veľkej obrazovke.

Niet pochýb že Asus ROG Phone je nabúchaná mašina s rôznymi možnosťami a využitím, otázkou však stále zostáva, je takéto zariadenie naozaj vhodná investícia a bude sa vôbec vo veľkom predávať?

Zdroj videa: YouTube – Mobile Intro

Zdroj: MSP, úvodný obrázok: liliputing.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre