AppleSpravodajstvo

Apple Watch opäť raz zachraňovali ľudský život. Dobrá práca Apple!

Apple Watch opäť raz zachraňovali. Gabe Burdett zdieľal na Facebooku príbeh svojho otca, ktorému funkcia Detekcia pádu zachránila život.

Negatívne spravodajstvo vo väčšine prípadoch zaujme oveľa širšie publikum. Svet však nie je len “tmavým” miestom, ale aj svetlým. A práve preto by sme radi dali do pozornosti aj následujúci príbeh Gabe Burdett, ktorému otcov život zachránili hodinky Apple Watch. Na tému upozorňuje portál 9to5mac.com.

Apple Watch opäť raz zachraňovali

Gabe Burdeet z mesta Spokane zo štátu Washington si môže poklepať po stole, že jeho otec investoval nemalé prostriedky do inteligentných hodiniek Apple Watch, tie mu totiž s  veľkou pravdepodobnosťou zachránili život. So svojim príbehom sa podelil na sociálnej sieti Facebook.

„Minulú nedeľu, keď som sa mal stretnúť so svojím otcom, aby sme sa išli bicyklovať  v Riverside State Park (MTB v RSP), som dostal z otcových hodniek Apple Watch správu, vďaka ktorej som sa dozvedel, že hodinky „zistili silný pád”, zároveň som dostal v správe mapu s miestom pádu. Nebolo to ďaleko od nášho miesta stretnutia. Išli sme rovno – ale on bol preč, keď sme dorazili. Z hodiniek som získal ďalšiu aktualizáciu, ktorá hovorí, že jeho poloha sa zmenila. Otec spadol t bicykla na spodnej časti Doomsday (pozn. redakcie: Doomsday je názov hory), udrel sa do hlavy a bol v bezvedomí až do príchodu sanitky. Hodinky odoslali so svojou polohou na číslo 911 EMS (pozn. redakcie: EMS je elektronický systém prvej pomoci), aby prišla sanitka, ktorá ho zobrala do nemocnice do 1/2 hodiny. Môj brat už bol na ceste do nemocnici, keď prišla druhá aktualizácia správy, a hneď s ním mohol byť. Otec robí skvelé pokroky, snímky z röntgenu a CT vyzerajú dobre, ale iste to trochu bolí! Pokiaľ vlastníte hodiny Apple Watch, nastavte si detekciu HARD FALL – nie je to lenpre prípady keď spadnete zo strechy alebo rebríka…., Gabe ďalej dopĺňa: “Úžasná technológia a tak som rád, že ju mal!”

Mimochodom, funkciu Detekcia pádov obsahujú všetky chytré hodinky Apple Watch 4 a novšie. Nastaviť si ju môžete pomocou smartfónu v aplikácii.

Len pre zaujímavosť, jedným z posledných prípadov kedy Apple Watch zachraňovali sa odohral aj koncom augusta. Vďaka funkcii EKG  Anne Row išla do nemocnice v “hodine dvanástej”. Po akútnej operácii jej problém s nepravidelným srdcovým tepom boli vyriešené.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close