AppleSpravodajstvo

Apple v minulosti manipuloval s výsledkami vyhľadávaní v App Store. Uhádnete v koho prospech?

Konflikt medzi spoločnosťou Apple a Epic Games odhaľuje, že Apple v minulosti pomáhal najmenej jednej svojej aplikácii, aby dosahovala lepšie výsledky.

Apple má na krku nový škandál, ktorý vrhá na spoločnosť zlé svetlo. Portál theverge.com upozorňuje na to, že Apple mal údajne v minulosti ovplyvňovať výsledky vyhľadávania v obchode App Store. Spoločnosť Apple bola po prvýkrát obvinená z týchto praktík ešte v roku 2019, kedy investigatívni novinári z New Your Times a Wall Street Journal tvrdili, že spoločnosť pri výsledkoch vyhľadávaní aplikácií uprednostňuje svoj software.

Apple samozrejme hovoril, že to nie pravda. Konflikt medzi Epic Games a spoločnosťou Apple však ukazuje, že to nie je celkom pravda. E-mail, ktorý najnovšie vyplával na povrch v súvislosti so súdnym sporom hovorí totiž niečo iné.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Apple predsa len ovplyvňoval výsledky vyhľadávania. Odhaľuje to e-mail od Debankur Naskara

Že niečo nie je v súlade s tvrdeniami spoločnosti Apple naznačuje e-mail od Debankur Naskara. Ide o osobu, ktorá sa stará o algoritmus vyhľadávania v obchode App Store. Ten napísal ešte v roku 2018 v e-mailovej správe, že počas WWDC manuálne ovplyvnili výsledky vyhľadávaní pre dotaz „Dropbox“.

Ako môžete vidieť nižšie v e-mailovej správe, Debankur v rámci komunikácie hovorí o tom, že rušia manuálne ovplyvnenie výsledkov vyhľadávania pri dotaze „Dropbox“.

Emailova sprava_vysledky vyhladavania
Zdroj: TheVerge

Technologický gigant neskôr vysvetľoval, že dôvodom uprednostnenie ich aplikácie bolo, že Files App disponuje integráciou služby Dropbox. V dôsledku načítania týchto metadát aplikácie pri vyhľadávaní v App Store malo dochádzať k tomu, že pri dotaze Dropbox, bola aplikácia konkurencie predbehnutou riešením od spoločnosti Apple. Každopádne, vysvetlenie spoločnosti Apple je zjavne v rozpore s e-mailovou správou, v ktorej možno čítať o „manuálnej“ pomoci pre Files App počas WWDC.

„…Rušíme ručné zosilnenie výsledkov vyhľadávania, aby boli výsledky vyhľadávania relevantnejšie,..“ napísal Debankur Naskar.

Portál ďalej píše, že hoci Naskar v e-mailovej správe napísal, že „chyba“ bola oficiálne odstránenou, tak na konci dňa najmenej niekoľko mesiacov sa nič zo strany Apple neudialo.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close