AppleSamsungSpravodajstvo

Apple údajne Samsungu zaplatil takmer 1-miliardu dolárov

Dôvodom majú byť údajne nízke predaje telefónov iPhone

Najnovšie správy, na ktoré poukazuje portál 9to5mac.com hovoria, že Apple zaplatil spoločnosti Samsung 950 miliónov dolárov za nedodržanie cieľov týkajúcich sa objednávok OLED panelov pre svoje zariadenia.

Spoločnosť Samsung pritom vykázala v priebehu 2. kvartálu prevádzkový zisk, v rámci ktorého mala uviesť spomínaný príjem ako „jednorazovú platbu“. Podľa zdrojov portálu išlo pri tom o platbu zo strany spoločnosti Apple. Platba mala pritom súvisieť s nižším dopytom po telefónoch iPhone. Dôvody, prečo neboli naplnené ciele, pravdepodobne netreba nikomu zvlášť vysvetľovať – pandémia, ktorá prinútila mnohé spoločnosti dočasne zavrieť svoje prevádzky vrátane Apple.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Spoločnosť Samsung uviedla, že jej odhad prevádzkového zisku zahŕňal jednorazový príjem súvisiaci s jej obchodnou činnosťou v oblasti zobrazovacích panelov…“ Samsung však presnú sumu peňazí nezverejnil a ani transakciu bližšie nepriblížil.

Múdrejší však budeme už pravdepodobne čoskoro. Dôvodom je, že Apple plánuje zverejniť finančné výsledky za 3. fiškálny kvartál účtovného roka (ide o 2. kvartál roka 2020) koncom mesiaca.

Takéto platby za nedodržanie objemu nákupu objednaného tovaru nie sú vo všeobecnosti neznámymi. Len pre pripomenutie, ešte v roku 2019 v priebehu júla spoločnosť Apple zaplatila Samsungu 683 miliónov dolárov. Dôvodom boli rovnako nízke objednávky OLED panelov, ktoré boli spôsobené nízkymi predajmi smartfónov. Druhým dychom však treba dodať, že hoci platba takéhoto obnosu peňazí je pre bežného smrteľníka nepredstaviteľnou, tak pre Apple ide skôr len o „kvapku v mori“, ktorá je výrazne lacnejšou voľbou, ako nakúpiť displeje a následne míňať prostriedky na ich uskladnenie a podobne.

Spoločnosť Apple má mnoho dohôd s dodávateľmi jednotlivých komponentov, pričom cena sa bezpochyby odvíja od množstva dodaných súčiastok.  Pričom vo všeobecností platí, že čím väčšia objednávka, tak tým je jednotková cena nižšou.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close