AppleSpravodajstvo

Apple chce v budúcom roku predstaviť „herný“ Mac. Pozrite sa na prvé odhady, koľko by mal tento PC stáť

Ambíciou spoločnosti je presadiť sa vo svete e-športov, tvrdí renomovaný portál zameraný práve na novinky zo sveta Apple

Budúci rok by mohol byť pre spoločnosť Apple prelomový. Americký technologický gigant totižto údajne plánuje už v budúcom roku predstaviť svoj prvý „herný“ Mac, ktorý by mal spoločnosti otvoriť dvere do sveta e-športov. Cenovka prípadného zariadenia by mohla byť naozaj šialene vysoká, informuje zahraničný portál PatentlyApple.

Predstavený bude údajne už v júni 2020

Zatiaľ nie je známe, nad akým zariadením spoločnosť Apple premýšľa. Otáznik tak teda stále visí nad herným 2v1 iMacom, klasickým Macom, ako aj nad herným MacBookom s väčšou obrazovkou a čiastočne inou hardvérovou výbavou. Cenovka takéhoto zariadenia by však mala byť naozaj vysoká, pričom spomínaný portál odhaduje cenu až na úrovni 5 000 dolárov (pozn. redakcie: zrejme v najvyššej možnej konfigurácii). Portál zároveň dodáva, že zariadenie bude podľa všetkého predstavené už v júni budúceho roka na Apple Global Developers Conference.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Nástup do sveta hier nebude pre Apple jednoduchý

I keď spoločnosť Apple patrí medzi svetovú špičku v rámci hardvéru, „obsadenie“ trhu v hernom priemysle sa zrejme tak skoro konať nebude. Operačný systém MacOS nepatrí medzi najobľúbenejšie medzi vývojármi hier, pričom chýbajúca hráčska komunita taktiež zohráva svoju úlohu. Problémy by však mohli narobiť aj dodávatelia komponentov, keďže spoločnosť už dlhé roky siaha najmä po „výpočtových“ grafických kartách, ktoré dokonale odvádzajú svoju prácu, napríklad pri rendrovaní videa, či iných úkonoch s fotografiami a videom. Najmä grafické karty nie sú v Macoch zrovna ladené na hranie hier, takže ak sa spoločnosť plánuje premiestniť aj do sveta hier, bude musieť vykonať aj niekoľko veľkých zmien vo vývoji, či výrobe nových zariadení.

Vlastný herný hardvér by dokončil skladačku

Z pohľadu spoločnosti Apple, ako aj z analytického pohľadu, je predstavenie vlastných herných zariadení naozaj dobrým krokom, ktorý by firma mala urobiť čím skôr. Herná gamingová služba Apple Arcade je už teraz dostupná naprieč všetkými Apple zariadeniami a vďaka novému hernému Mac-u by mohla spoločnosť preraziť aj v high-end gamingovom sektore.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close