APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aplikácia Správy od Google bude schopná automaticky mazať OTP správy

Google chce automaticky odstraňovať takzvané „One Time Password“ správy

Rozbalenie inštalačných súborov aplikácií môže častokrát prezradiť viacero informácií o pripravovaných funkcionalitách. Dôvodom je, že vývojári ich častokrát vkladajú do kódu za účelom, aby ich v neskorších zostaveniach, keď budú plne funkčnými, mohli oživiť.

Redaktori portálu xda-developers.com poodhalili v kóde aplikácie Správy novú funkciu, na ktorej pracuje spoločnosť Google. Ide konkrétne automatické mazanie takzvaných OTP správ (One Time Password).

Čo sú OTP správy?

S veľkou pravdepodobnosťou s OTP správami ste už streli. Obzvlášť ak používate dvojfaktorovú autentifikáciu. Ide o typ správ, ktoré nám posielajú jednotlivé služby pri overovaní identity, keď sa prihlasujeme do svojich účtov. Najčastejšie sú to krátke textové správy, ktoré slúžia ako dodatočné heslá pri prihlasovaní sa.

Vráťme sa však späť k téme, ktorou je nová funkcia, na ktorej pracuje Google. Podľa zistení portálu, Google chce tieto správy automaticky mazať po 24 hodinách od ich prijatia. Vzhľadom na to, že platnosť tohto typu správ je vo väčšine prípadov len niekoľko minút, tak sa nová funkcia, na ktorej spoločnosť pracuje, javí ako užitočná.

Portál ďalej dodáva, že táto funkcia bude dostupnou s veľkou pravdepodobnosťou ako voliteľná možnosť. V praxi to znamená, že ak si budete chcieť ponechať tieto jednorazové správy uloženými, tak používateľ bude môcť funkciu manuálne vypnúť.

Správy
Správy
Developer: Google LLC
Price: Free
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close