ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Android Auto dostane nový vzhľad rozhrania. Pribudnú aj funkcie, hovorí Google

Google prekopáva vzhľad aplikácie Android Auto a pridáva aj niekoľko funkcií.

Službu Android Auto čakajú zmeny. Google prostredníctvom svojho blogu píše o nadchádzajúcich úpravách služby, od rozhranie až po nové funkcie.

Zbrusu nové rozhranie

Google prostredníctvom svojho blogu píše, že vďaka režimu rozdelenej obrazovky, ktorý sa stal štandardom, budeme môcť pristupovať k najpoužívanejším funkciám z jedného miesta bez toho, aby sme sa museli vracať na úvodnú obrazovku a listovať v zozname aplikácií.

„S neustále zapnutou navigáciou a médiami sa nebudete musieť báť, že zmeškáte ďalšiu odbočku pri zmene obľúbeného podcastu.“, spoločnosť ďalej píše: „Toto leto uvedie Android Auto úplne nové rozhranie, ktoré vám pomôže rýchlejšie získať trasu, jednoduchšie ovládať médiá a mať viac funkcií na dosah ruky.“

Nové funkcie

Google Assistant je službou, ktorá je medzi mnohými používateľmi nesmierne populárnou. Dôvodom je, že dokáže zefektívniť prácu nielen so samotným smartfónov, ale aj s ďalším zariadeniami vrátane auta. Spoločnosť informuje, že táto funkcia bude ešte inteligentnejšou. Tešiť sa môžeme na nové kontextové návrhy, ktoré nám pomôžu byť produktívnejšími. Pôjde napríklad o návrhy na odpovede na správy, až po zdieľanie času príchodu s priateľmi alebo dokonca odporúčania na prehrávania hudby.

Android Auto nove odporucania Google Asisstenta
Zdroj: Google blog

Google hovorí aj o ďalších vylepšeniach, ktoré súvisia s aplikáciou. Spomína napríklad integráciu služieb ako YouTube, Tubi, Epix Now a ďalšie. Spoločnosť do budúcnosti plánuje zaviesť aj funkciu prehliadania webu priamo z obrazovky v aute, či prenášania obsahu z telefónu do auta. Rovnako si na obrazovkách áut budeme môcť vychutnať aj filmy, či seriály.

Android Auto_pozeranie filmov na obrazovke
Zdroj: Google blog

Pre lepšiu ilustráciu, ako jednotlivé nové funkcie fungujú v praxi a ako bude vyzerať nové rozhranie, si môžete pozrieť video nižšie, ktoré spoločnosť Google publikovala v súvislosti sa predstavením novej verzie aplikácie.

V závere treba uviesť, že vyššie popísané zmeny prídu do Android Auto v priebehu najbližších týždňov.

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close