Android 13 by mal priniesť i tieto novinky. Uvítate ich? My áno!

Google usilovne pracuje na vývoji systému Android 13. Aké novinky môžeme očakávať od najnovšej verzie tohto populárneho systému?

android 13
Zdroj: Youtube (Simple Alpaca)

Hoci je vývoj Androidu 13 ešte za zavretými dverami Googlu a verejné testovanie sa očakáva až o pár týždňov, no my sa postupne dozvedáme o rôznych novinkách tohto pripravovaného updatu. Už dlhšiu dobu sa vie, že Android 13 bude mať pomenovanie Tiramisu. Na povrch ale vyplávali konkrétne vylepšenia v rámci systému. Na informáciu upozornil web andro4all.com.

Nové menu ovládania zvuku

Prvá snímka poukazuje na niečo, čo vyzerá ako prepracovaná ponuka ovládania zvuku. Je taktiež možné vidieť aj možnosť výberu výstupu. Túto funkciu možno poznáte z prostredia Spotify, kedy vám aplikácia umožňuje jednoducho prepínať medzi zariadeniami dostupnými vo vašej sieti.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Vyzerá to teda tak, že táto užitočná funkcia bude zapracovaná priamo do systému. To vám umožní ovládať prehrávania zvuku na rôznych pripojených zariadeniach, ako napríklad slúchadlá, Bluetooth reproduktory, smart televízory a podobne. Prvotný snímok tohto menu si môžete pozrieť nižšie.

android 13 zmena zariadenia na hudbu
Zdroj: andro4all.com

Rýchlejšie snímanie QR kódov

Podľa všetkého chce Google ešte viac uľahčiť skenovanie QR kódov. Uľahčil nám to už pridaním tejto funkcie do fotoaparátu, no očividne to nestačí. Preto bude možnosť snímania QR kódov pridaná ako priama skratka na uzamknutú obrazovku. Google zrejme plánuje aj zlepšenie rýchlosti načítania daného snímača kódov oproti načítaniu aplikácie fotoaparátu, ináč by pridanie tejto skratky nedávalo veľký zmysel.

android 13 snímanie qr kódov
Zdroj: andro4all.com

Funkcia Prenos klepnutím

Do tretice tu je funkcia Prenos klepnutím (Tap to transfer). Táto funkcia by mala umožniť zmeniť zariadenie, na ktorom sa prehráva multimediálny obsah. Celý tento Prenos klepnutím náramne pripomína to, čo nájdeme v iPhonoch s reproduktormi HomePod.

Systém by mal používateľa upozorniť na to, aby sa priblížil k danému zariadeniu, na ktorom chce prehrať daný obsah. Nateraz nie je známe, ako bude funkcia fungovať, no predpokladá sa použitie technológie NFC alebo Ultra Wide Band v kombinácii s protokolmi Google Cast.

Je nutné podotknúť, že všetky tieto funkcie sú vo fáze vývoja a nedá sa s určitosťou povedať, či ich Google zaradí do finálnej verzie Androidu 13. oficiálny príchod novej verzie systému Android sa očakáva na koniec tohto leta.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre