ANDROIDSpravodajstvo

Android 12 tento rok do smartfónov nemusíme získať: Podľa všetkých informácií zatiaľ ešte nie je dokončený!

Android 12 by sa mohol oneskoriť natoľko, že by sme si ho mohli vyskúšať až budúci rok. Podľa našich zdrojov totiž ešte nie je dokončený.

Od pôvodného predstavenia systému Android 12 ubehlo už niekoľko mesiacov. Všetci tak čakáme, kedy bude nová verzia systému dostupná i pre smartfóny v širokej verejnosti. Tu sa však stretávame hneď s niekoľkými problémami. Posledná stabilná beta verzia systému u Xiaomi smartfónov spôsobila, že niektoré z nich prišli do stavu tzv. hard bricku. Vypustenie AOSP sa taktiež zvyčajne spája s prvou aktualizáciou systému, no AOSP tu s nami máme už niekoľko dní a aktualizácie sú v nedohľadne. Navyše to vyzerá, že súčasná verzia systému ani nepodporuje najväčšiu zmenu, ktorou je práve dizajn Material You. A i keď tohtoročná verzia Androidu by prišla s oneskorením, portál Androidcentral.com nás informuje, že systém zrejme ani nie je dokončený.

Hoci bol Android 12 oficiálne predstavený už 4. októbra, tak doposiaľ je dostupný len prostredníctvom BETA programov.

Android 12 zrejme vo svojom smartfóne tak skoro nečakajte

Už dlhšiu dobu sa povráva, že prvú stabilnú verziu systému, ktorá sa dostane na verejnosť, uvidíme po boku smartfónov z radu Pixel 6. Tie majú naplánované svoje predstavenie už na 19. októbra, no my stále nevieme, či je systém s označením Android 12 už úplne kompletný. Vyzerá to tak, že systém predstavený pre zariadenia z radu Google Pixel síce bude dokončený, no kód pre optimalizáciu nového systému so všetkými doplnkami pre Android 12 sa k ostatným výrobcom tak skoro nedostane.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smartfóny z radu Google Pixel tak získajú v tejto chvíli úplne iný systém, ako je zverejnený pre ďalšie spoločnosti. V tej verzii, ktorá sa netýka Pixelov totiž chýba dizajn Material You. A práve táto novinka je dôvodom, prečo sa na nový systém tak tešíme. Nám teda ostáva len čakať a dúfať, že Google svoju prácu na Androide 12 už čoskoro dokončí. Pretože kým nie je systém úplne kompletný, nemôžeme očakávať ani distribúciu systému do ďalších smartfónov.

Predstavenie je už teraz oneskorené

Keď sa pozrieme mierne do minulosti, verzie Android 10 a Android 11 boli dokončené v mesiaci august. My tu však máme už október a stále to nevyzerá na to, že by bol Android 12 Snow Cone už dokončený. Ide však snáď o najväčšiu zmenu systému od roku 2014, kedy bol predstavený dizajn Material Design a až po siedmich rokoch ho má nahradiť oveľa voľnejšie Material You.

Otázkou tiež ostáva, či takýto systém nebude plný chýb a problémov. Keďže sa Google snaží dokončiť svoj systém na poslednú chvíľu, je dosť možné, že práve systém „šitý horúcou ihlou“ bude obsahovať ešte viac problémov, ako tomu bolo v prípade neslávnej „jedenástky“. Nám tak teda ostáva si len počkať na finálnu verziu Androidu 12, ktorá by mohla prísť až budúci rok. A mimochodom, pomenovania po dezertoch či sladkostiach sa vracajú. Android 12 tak môžeme oficiálne nazývať Snow Cone.

Myslíte si, že Android 12 bude opäť problémový? A kedy si myslíte, že sa dostane i mimo smartfóny z radov Pixel? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close