MIUI nadstavba nebude v Xiaomi a Redmi smartfónoch rovnakou, naznačujú úniky informácií. Čo sa zmení a prečo?

Xiaomi údajne pracuje na zmenách vzhľadu rozhrania nadstavby MIUI pre telefóny Redmi. Mali by byť v nej zapracované vizuálne prvky podznačky.

Xiaomi Redmi
Zdroj: Vosveteit.sk

MIUI nadstavba v Xiaomi telefónoch vo všeobecnosti patrí medzi lepšie hodnotené nadstavby zo strany používateľov. Dovolíme si tvrdiť, že v mnohých prípadoch je práve nadstavba jedným z hlavných lákadeil pre veľkú časť používateľov pri výbere nového zariadenia.

V súčasnosti, Xiaomi, ale i Redmi smartfóny lemuje viac menej rovnaká verzia nadstavby. Tie sa od seba líšia minimálne a to len v podobe funkcií v závislosti od modelu smartfónu. Rozdiely medzi nadstavbami však nie sú razantné. Svojou cestou sa vybrala značka Poco, ktorá rovnako patrí do konzorcia Xiaomi. V tomto prípade, telefóny podznačky využívajú Poco Launcher. Druhým dychom však treba dodať, že hoci ide o inú nadstavbu, tak aj napriek tomu, nesie sa vo veľkej miere v dizajnovom jazyku telefónov Xiaomi.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Najnovšie sa objavili správy, ktoré prezrádzajú, že rovnakou cestou, ako Poco, sa chystá vydať aj Redmi. Na tému upozorňuje portál xiaomiadictos.com.

Nadstavba v Redmi smartfónoch prejde zmenami

Dnes je predčasne hovoriť o tom, aké konkrétne zmeny čakajú nadstavbu v Redmi smartfónoch. Leaker informácií (Digital Chat Station), ktorý prišiel s týmito správami hovorí, že Redmi zariadenia budú mať svoje vlastné prvky prispôsobenia, čím sa budú líšiť od telefónov Xiaomi. Neočakávame však razantné prekopania rozhrania, ktoré by sme na prvý pohľad „nespoznali“, ale skôr pôjde o niektoré vizuálne prvky príslušnej podznačky, ktoré budú zapracované do rozhrania systému.

„Spoločnosť Xiaomi bude rozlišovať medzi prvkami používateľského rozhrania v zariadeniach Redmi a Xiaomi!

Ide hlavne o pridanie prvkov vlastnej značky.“ uviedol leaker informácií.

Publikované správy ďalej naznačujú, že prípravy zmien v rozhraní telefónov Redmi, by mohli byť už vo finálnej fáze. Znamená to, že v priebehu najbližších týždňov, by mohli byť oficiálne predstavené širokej verejnosti. Do úvahy prichádza, že tieto zmeny by mohli byť predstavené spolu po boku nadstavby MIUI 13. Inými slovami, nadchádzajúce zmeny v nadstavbe pre smartfóny Redmi, by mohli byť oficiálne predstavená v priebehu novembra tohto roka.

Uvítali by ste takéto zmeny, kedy by Redmi smartfóny dostali „nový šmrnc“, ktorý by ich odlišoval od telefónov Xiaomi? Dajte nám vedieť váš názor nižšie v komentároch.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre