ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Android 12 prichádza do ďalších troch Xiaomi smartfónov: Je medzi nimi aj ten váš?

Android 12 v beta verzii prichádza do modelov akými je Mi 10S, Mi 11 Lite 5G a Redmi K40. Ktoré ďalšie modely čakajú na aktualizáciu?

Po tom, čo Xiaomi vypustilo beta verzie pre testerov pre prvé smartfóny z vlajkovej línie sa nový Android 12 dostáva i do zariadení s nižšou cenou. K modelom Mi 11, Mi 11 Pro, Mi 11 Ultra, Mi 11i, Redmi K40 Pro a Redmi K40 Pro+ sa po novom pridávajú tak i tri obľúbené zariadenia, ktoré disponujú vyšším výkonom i lákavou cenou. V neposlednom rade však medzi nimi nájdeme zariadenia, ktoré sa nachádzajú i na našom trhu, a tak očakávame, že sa najnovšia verzia systému Android do týchto zariadení dostane prednostne i u nás. No dosť bolo rečí, pozrime sa, ktoré zariadenia to sú. O aktualizácii nás informoval portál Xiaomiadictos.com.

Beta verzia Androidu 12 pre 3 ďalšie modely

I keď zatiaľ nevieme, kedy príde prvá verzia Androidu 12 medzi smartfóny v širokej verejnosti, prvé beta verzie sú už na svete. Xiaomi tak neotáľa a vypúšťa uzatvorené beta verzie systému Android 12 medzi čoraz viac modelov. Najnovšie si tak aktualizáciu vyslúžili smartfóny ako Mi 10S, Mi 11 Lite 5G a Redmi K40. A zatiaľ čo model Mi 10S u nás nemáme, zvyšné dva smartfóny u nás majú zástupcov. Mi 11 Lite 5G patrí medzi jedny z najobľúbejších smartfónov a Redmi K40 u nás poznáme ako Poco F3.

V súčasnosti však môžeme sledovať aktualizácie len v Číne, no očakávame, že ak všetko pôjde ako má, rovnaké poradie modelov si spoločnosť zachová i v prípade globálnych aktualizácií. Zatiaľ však nie je známe, kedy začne distribúcia systému i u nás. Súvisí s tým i fakt, že zatiaľ nevieme, či je Android 12 úplne dokončený a pripravený pre plnohodnotné používanie.

Tieto ďalšie modely sa aktualizácie čoskoro dočkajú

Zoznam kompatibilných smartfónov pre Android 12 sa pomaly mení a zo smartfónov, ktoré čakajú na uzatvorenú beta verziu sa stávajú testované zariadenia. V súčasnosti nájdeme na tomto zozname ktorý čaká na Android 12 hneď niekoľko modelov, ktoré sa v blízkej dobe môžu presunúť. Ak vás teda zaujíma, ktoré modely získajú nový Android 12 medzi prvými, sledujte pozorne.

  • Xiaomi Mix 4
  • Poco F3
  • Mi 10, Mi 10 Pro, Mi 10 Ultra
  • Mi 10T, Mi 10T Pro / Redmi K30S
  • Redmi K30 Pro / Poco F2 Pro and Redmi K30 Zoom Edition
  • Redmi Note 8 2021
  • Poco X3 Pro

Našli ste na zozname i váš smartfón? A očakávate ešte aktualizáciu na Android 12? Podeľte sa s nami v komentároch!

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close