Sponzorovaný obsahSpravodajstvo

Chuwi prináša na trh nový mini PC Chuwi RZBOX. Ide o prvé zariadenie svojho druhu poháňané špičkovým CPU od AMD

Najnovší prírastok do rodiny zariadení od spoločnosti Chuwi by mal ponúknuť nekompromisnú dávku výkonu v mimoriadne kompaktnom tele.

Rokmi overená a známa spoločnosť Chuwi pôsobiaca na trhu s minipočítačmi prišla koncom tohto leta na trh s konceptom kompaktného herného počítača, ktorý by mohol osloviť úplne novú kategóriu používateľov. Spoločnosť v prípade nového konceptu s názvom Chuwi RZBOX vsadila na mimoriadne výkonný procesor od spoločnosti AMD. Osemjadrový procesor Ryzen 9 4900H však nemal byť jediným výkonnostným ťahúňom nového zariadenia, ktoré vsádzalo na svoju multifunkčnosť. Z konceptového zariadenia sa však po týždňoch stáva oficiálne zariadenie, ktoré už o pár dní vstúpi do modelových radov tohto výrobcu. Predstavme si teda jeho silné stránky a technické špecifikácie, ktoré rozhodne stoja za pozornosť.

Chuwi RZBOX – mimoriadne výkonné mini PC ponúkajúce dostatok výkonu aj pre hráčov

chuwi rzbox
Zdroj: Chuwi

Zrejme najsilnejšou stránkou drvivej väčšiny zariadení od spoločnosti Chuwi je ich mimoriadna kompaktnosť. Nie je tomu inak ani v prípade najnovšieho Chuwi RZBOX. Vďaka rozmerom iba 18,8 cm x 17,8 cm ho je možné umiestniť aj na ten najmenší kancelársky stôl. Nejde však o tradičnú mini PC kocku bez dizajnového šmrncu, ale aj o vizuálne atraktívne zariadenie. Celokovové telo s chladiacimi otvormi a spojenie dvoch tmavých farieb rozhodne zdvíha dizajn zariadenia na úplne inú úroveň.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ryzen 9 4900H – najvýkonnejší procesor zo série Ryzen 4000H

chuwi rzbox 5
Zdroj: Chuwi

Pochopiteľne, výrobca najviac nevsádza na dizajn zariadenia, ale na jeho hardvérové aspekty a najmä nekompromisný výkon. V zariadení preto nájdeme obľúbený procesor AMD Ryzen 9 4900H využívajúci 8 jadier a 16 vlákien. Pri bežnom používaní pracuje procesor na základnej frekvencii 3,3 GHz, no ak treba väčšiu dávku výkonu, k dispozícii je aj turbo frekvencia až 4,4 GHz.

amd ryzen 9 4900H
Zdroj: Chuwi

Nejde však iba o hrubé technické parametre aj čísla, keďže procesor dosahuje mimoriadne dobré výsledky aj v záťažových testoch. Pri pohľad na výsledky procesora ho možno zaradiť medzi 10% najvýkonnejších procesorov na trhu, čo sa naozaj nedá povedať o každom „výkonnejšom“ CPU na trhu. Výkon procesora však nie je jediný aspekt, ktorým hardvér zariadenia ohúri. Po jeho boku sa totižto nachádza aj ostrieľaný grafický čip Radeon Vega 8 využívajúci najnovší 7 nm výrobný proces. Vďaka nemu sa môžu používatelia spoľahnúť na garantovaný výkon či už pri grafických aplikáciách, alebo najnovších herných tituloch.

chuwi rzbox 2
Zdroj: Chuwi

„Nadupaný“ hardvér však nekončí pri procesore a grafickom čipe, ale pokračuje naprieč celým zariadením. K dispozícii by totižto mali byť rozličné výkonnostné verzie s 8 GB až 16 GB DDR4 RAM. Tie by mali byť dostupné v konfiguráciách s 256 GB, respektíve 512 GB internými NVMe SSD úložiskami. Nemali by chýbať ani najnovšie štandardy ako sieťová karta s podporou Wi-Fi 6, či skvelá konektivita pre zaručenie multitaskingu a multifunkčnosti zariadenia.

Zapoj sa do súťaže o 1 z 10 Chuwi RZBOX čím skôr

Oficiálny predaj najnovšieho mini PC Chuwi RZBOX sa začína už o pár dní a ak nechceš zmeškať unikátne počiatočné zľavy, určite nezabudni navštíviť priamo stránky výrobcu. Ak sa poponáhľaš a zaregistruješ svoj e-mail na stránkach výrobcu čo najskôr, máš ešte stále šancu zapojiť sa do súťaže o 1 z 10 mini počítačov Chuwi RZBOX.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close