ANDROIDSpravodajstvo

Android 12 ponúkne konverzačné widgety. Pozrite sa, ako budú vyzerať!

Android 12 ponúkne konverzačné widgety, ktoré umožnia na domovskú obrazovku pripnúť dôležité chaty, ktoré chcete mať neustále po ruke.

Uvedenie nového Androidu 12, hoci v BETA verzii, sa nezastaviteľne blíži. Očakáva sa, že Google ho uvedie počas konferencie I/O 2021, ktorá bola ohlásená už na budúci mesiac. Konkrétne na 18. až 20. mája. Spolu so skracujúcim sa termínom očakávaného uvedenia nového Androidu, sa na povrch dostáva čoraz viac informácií okolo nových funkcií vrátane úprav vzhľadu. Len niekoľko dní dozadu sme mohli čítať napríklad o tom, ako pravdepodobne Google prekope vzhľad ponuky nastavení smartfónu. Dnes na povrch vyplával vzhľad konverzačných widgetov, na ktoré upozorňuje portál 9to5google.

Android 12 ponúkne konverzačné widgety

Posledný vývojársky náhľad Androidu 12 priniesol pre používateľov konverzačné widgety, ktoré umožňujú používateľom udržiavať tie najdôležitejšie chaty po ruke. Konkrétne na domovskej obrazovke smartfónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Portál 9to5google publikoval niekoľko náhľadov, ako tieto konverzačné miniaplikácie na domovskej obrazovke vyzerajú. Okrem toho píše, že tieto widgety budú môcť mať rôzne veľkosti. Napríklad 2×2, pričom čím väčší widget používateľ použije, tak tým viac informácií uvidí na ploche miniaplikácie. Portál rovnako dodáva, že dynamicky bude dochádzať k zmene farebného rozhrania tohto widgetu v závislosti od aplikovaného pozadia na domovskej obrazovke. Bohužiaľ však ďalej neprezrádza, či používateľ bude mať k dispozícii možnosť manuálnej úpravy farby.

V každom prípade, nižšie na snímkach domovskej obrazovky sa môžete pozrieť, ako bude táto miniaplikácia vyzerať v praxi. 

Konverzacny widget_Android 12
Zdroj: 9to5google

V závere musíme dodať, že sa už neočakáva razantnejšia zmena vzhľadu týchto miniaplikácií vzhľadom na skracujúci sa termín uvoľnenia BETA verzie Androidu 12.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close