ANDROIDSpravodajstvo

Android 11: Predstavenie nového Androidu sa blíži. Nasvedčuje tomu najnovšia chyba Google

Google omylom na krátko sprístunil stránku, prostredníctvom ktorej bol dostupný nahľad Androidu 11 pre vývojárov.

Hoci mnohí z nás aktuálne nemajú ešte dostupnú aktualizáciu s Androidom 10, tak aj napriek tomu spoločnosť Google usilovne pracuje na verzii Androidu s poradovým číslom 11. Portál Androidpolice.com zachytil na stránkach spoločnosti Google oznámenie ohľadne dostupnosti najnovšej verzie Androidu 11 pre vývojárov. Po krátkej chvíli však toto oznámenie bolo stiahnuté a nahradené pôvodnou informačnou stránkou o aktuálne oficiálne dostupnej verzii Androidu 10.

Android 11 dostupnost
Zdroj: Androidpolice.com

Môžeme tak očakávať skoré predstavenie Androidu 11, ktoré s najväčšou pravdepodobnosťou bude počas blížiacej sa developerskej konferencie Google I/O 2020. Nový Android 11 by  podľa zachyteného screenshotu mal  klásť väčší dôraz na ochranu osobných údajov a lepšiu optimalizáciu pre skladateľné zariadenia. A dostupný mal byť pre telefóny Pixel.

Očakáva sa, že neskôr v priebehu roka (pozn. redakcie: pravdepodobne okolo augusta až októbra) bude Android 11 uvoľnený aj pre ďalších výrobcov smartfónov, ktorí začnú s jeho aktívnym testovaním a neskorším oficiálnym uvoľňovaním pre jednotlivé modely smartfónov. Rovnako tomu bolo aj v priebehu minulého roka.

Medzi novými funkciami by nemali chýbať napríklad funkcie ako „Scoped Storage“, ktorá optimalizuje rýchlosť načítania dát z pamäte smartfónu, rozšírené možnosti screenshotov (napríklad zachytenie obrazovky aj v častiach, ktoré nie sú viditeľné), Tmavý režim s novými možnosťami prispôsobenia (napríklad automatické zapínanie a vypínanie Tmavého režimu /  túto funkciu už dnes ponúka viacero výrobcov v rámci svojej nadstavby Androidu), možnosť natívneho nahrávania obrazovky spolu aj so zvukom, možnosť vytvárania skratiek pre automatizované úlohy a podobne.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close