Android 10 je oficiálne tu – prehľad tých najdôležitejších funkcií a noviniek

Najnovší Android sa dostane na prvé zariadenia už o pár hodín

android 10 stranka_opt (1)
Zdroj: Android.com

Najnovšia aktualizácia operačného systému Android je konečne tu! I keď dostupnosť nového Androidu 10 bude oficiálne predstavená až o pár hodín, úplne nová webstránka odhaľuje všetko, čo potrebujeme o novom Androide vedieť. Poďte sa teda spolu s nami pozrieť na všetky novinky a funkcie, na ktoré v novom Androide 10 narazíte.

Živé titulky

Označenie živé titulky presne vystihuje princíp samotnej funkcie, ktorá je súčasťou najnovšej aktualizácie Androidu. Pozeráte video, počúvate podcast, či si prehrávate zvukovú správu alebo ste účastníkom videohovoru? S funkciou Živé titulky sa nemusíte báť toho, že obsahu nebudete rozumieť. Váš smartfón totižto dokáže v reálnom čase prekladať hovorené slovo do vašej reči a to bez akéhokoľvek internetového pripojenia. * Dostupnosť funkcie v našich končinách zatiaľ bližšie špecifikovaná nebola.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Inteligentné odpovede

Vďaka systému Android 10 získate viac ako len klasické navrhované odpovede na správy od vašich priateľov. Systém vám totižto automaticky ponúkne aj vybrané akcie. Poslal vám váš priateľ reštauráciu, kde by sa chcel s vami stretnúť? Žiaden problém. Android 10 vám ponúkne predvolenú odpoveď, ale aj priamo ponúkne možnosť spustenia navigácie do vybranej reštaurácie.

Zosilňovač zvuku

Nachádzate sa v rušnom prostredí a nedokážete si poriadne vychutnať počúvanie hudby, či pozeranie videí a podcastov? Zosilňovať zvuku prináša konečne možnosť, ako poriadne odfiltrovať okolitý hluk a zároveň zvýšiť hlasitosť aj na videách, ktoré sú na rôzne platformy nahraté o čosi tichšie, ako bežné pesničky.

Tmavý režim

Jedna z najočakávanejších funkcií je konečne tu! Natívny tmavý režim si určite zamiluje veľká časť z vás. Vďaka čiernym farbám nie len šetríte batériu vo vašom zariadení, ale zároveň dáte oddýchnuť vášmu zraku, ktorý je pri bežnom pozeraní na bielu obrazovku namáhaný až – až.

Režim sústredenia

Potrebujete sa lepšie sústrediť na prácu, či na učenie? S novým režimom sústredenia to bude naozaj hračka! Vyberte si aplikácie, ktoré vás môžu výnimočne rušiť – no filtrovanie ostatných upozornení a podnetov nechajte na samotný operačný systém.  * Aktuálne iba v Beta verzii.

Digitálne zdravie

Radi si občasne oddýchnete od celého digitálneho sveta a mobilných zariadení? So systémom Android 10 a predinštalovanými nástrojmi nájdete ten správny kompromis medzi používaním vášho zariadenia a časom, ktorý by ste mali stráviť mimo „technológií“, či sociálnych sietí.

Lepšie zabezpečenie vášho súkromia

V systéme Android 10 máte kontrolu nad svojím súkromím. Je to preto, že získate nové, inteligentnejšie ovládacie prvky, ktoré vám umožňujú rozhodnúť sa, ako a kedy sa budú údaje na vašom zariadení zdieľať.

Rýchlejšie získavanie bezpečnostných aktualizácií

Operačný systém dostáva bezpečnostné aktualizácie pomerne pravidelne, no s novým Androidom 10 bude aktualizovanie zabezpečenia ešte častejšie a rýchlejšie. Vďaka novému systému posielania aktualizácií bezpečnosti prostredníctvom obchodu Google Play bude aktualizovanie otázkou niekoľkých hodín, či dokonca minút. Vaše zariadenie si totižto potrebné aktualizácie stiahne ihneď v momente, ako budú dostupné v obchode Google Play, podobne, ako je tomu v prípade aktualizovania aplikácií.

Spojenie všetkých členov rodiny

Funkciu s anglickým názvom Family Link si určite zamiluje každý rodič. Vďaka tejto funkcii ste totižto s vašimi deťmi v dokonalom spojení, pričom môžete bezproblémovo zistiť, kedy sa učia, hrajú, či skúmajú online priestor. Nastavovať môžete časové limity pre zapnutie obrazovky, zobrazovať aktivitu aplikácií, či spravovať obmedzenia nevhodného obsahu. Skvelou funkciou je aj zdieľanie polohy medzi jednotlivými členmi domácnosti.

Kedy bude aktualizácia dostupná?

Keďže samotné „predstavenie“ Androidu 10 ešte neprebehlo, o presnej dostupnosti hovoriť nemôžme. Podľa všetkého však bude aktualizácia Android 10 dostupná už dnes na všetkých smartfónoch Google Pixel. Dostupnosť nového Androidu na ostatných zariadeniach závisí od samotných OEM partnerov spoločnosti Google.

Chceš sa o novom Androide 10 dozvedieť ešte viac? Všetko potrebné nájdeš priamo na stránkach operačného systému Android.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre