Analytici menia na tento rok predikciu predajov smartfónov. Pozrite sa, aký očakávajú prepad

Analytici odhadujú, že v tomto roku dôjde k výraznému poklesu predaju smartfónov

Huawei P40 Pro_displej smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Už dlhšiu dobu sa predajcovia smartfónov sťažujú, že vo všeobecnosti stagnuje objem predaných zariadení. Dôvodom prečo tomu tak je, je jednak cena ako aj technologický pokrok, ktorý nedokáže ľudí presvedčiť, aby si častejšie obmieňali zariadenia. Zatiaľ čo predaje v posledných rokoch kolísali rádovo v niekoľko % smerom hore a dole,  tak v tomto roku sa očakáva výraznejší prepad. Portál Gizmochina.com upozorňuje na odhady analytikov DigiTimes, ktoré hovoria, že v tomto roku bude celkovo predaných len 1,15 miliardy smartfónov.

Segment vlajkových smartfónov bude čeliť veľkým výzvam

Ak sa slová analytikov z DigiTimes potvrdia, tak by to znamenalo, že medziročný prepad bude na úrovni -15%. Ich odhady nemusia byť ani tak uletené od reality, a mnohí určite povedia, že ide aj o relatívne umiernené odhady vzhľadom na aktuálnu situáciu. Analytici sa domnievajú, že najväčší pokles predajov bude v Spojených štátoch a v Európe, kde boli implementované výrazne reštrikčné opatrenia ako dôsledok pandémie COVID-19. Okrem iného sa očakáva aj recesia. Analytici ďalej dodávajú, že segment prémiových zariadení bude čeliť veľkým výzvam, dôvodom sú zoštíhlené rozpočty kupujúcich. Táto situácia pritom môže byť pre mnohých výrobcov kritickou. Dobrým príkladom je spoločnosť OnePlus, ktorá vyrába len prémiové zariadenia. Okrem iného, spoločnosť pár dní dozadu ohlásila v rámci Európy hromadné prepúšťanie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Analytici ďalej dodávajú, že aj spoločnosť Apple znižovala svoje interné ciele. Druhým dychom dodávajú, že predstavenie smartfónu iPhone SE môže aspoň čiastočne zmierniť nižší dopyt po vlajkových zariadeniach. Údajne aj spoločnosť Samsung ponížila svoje prognózy na dodávky smartfónov na tento rok. Dokonca existuje viacero špekulácií, že produktová rada Galaxy S20 by mohla byť najslabšie predávajúcou sa sériou smartfónov z produktovej línie S za posledné roky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre