SpravodajstvoWindowsZariadenia

Alcatel predstavil hybrid s Windows 10

Spoločnosť Alcatel predstavila na MWC Barcelone popri svojich modeloch IDOL 4 a IDOL 4S, bežiacich na platforme Android aj hybridný tablet Alcatel Plus 10. Ide o tablet s pripojiteľnou klávesnicou a tak sa dá využívať ako kompaktný notebook alebo ako tablet (po odpojení klávesnice).

Alcatel Plus 10 špecifikácie

Tablet má uhlopriečku 10 palcov s rozlíšením HD, teda 1280 x 720 (150 PPI). Srdcom tabletu je procesor Intel Atom x5 Z8350 s taktom 1,92 GHz. Ten je doplnený 2 GB pamäte RAM32 GB úložného priestoru, ktorý je ďalej rozšíriteľný pamäťovými kartami do kapacity 64 GB. Výbavu dopĺňajú stereo reproduktory, 5 MPx zadná a 2 MPx predná kamera a batéria s kapacitou 5 830 mAh. V oblasti konektivity nechýba Wi-Fi či Bluetooth 4.0.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Zaujímavosťou je využitie prípojnej klávesnice, ktorá neslúži len na zadávanie textu. Výrobca sa do nej rozhodol integrovať LTE modem, na ktorý sa môže pripojiť až 15 užívateľov. Pripojením takisto získavate k batérii ďalších 2 580 mAh, keďže klávesnica ponúka integrovanú batériu. Prítomný je takisto microUSB port, plnohodnotný USB port či microHDMI.

Tablet sa dostane na trh v júni a to v troch farebných variantách. Čierna, biela a strieborná. Oficiálne ceny zatiaľ oznámené neboli, odhadovaná je ale cena približne 250 eur pre európsky trh.

Zdroj: Laptopmag.com, alcatelonetouch.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close