SpravodajstvoXiaomi

Aký je rozdiel medzi MIUI Xiaomi.eu ROM a Xiaomi MIUI Global softvérom?

Aké sú hlavné rozdiely medzi Xiaomi.EU ROM a MIUI Global. Pozrite sa, čo by ste mali vedieť predtým, ako si nainštalujete custom ROM.

Častokrát sa môžeme stretávať s rôznymi distribúciami MIUI pričom jednou z tých populárnejších, je Xiaomi.EU ROM. Dôvodom je, že ide o verziu MIUI, ktorá vychádza z tej čínskej a častokrát má funkcie, ktoré v oficiálnej distribúcii pre globálny trh, nenájdeme. Teda aspoň nie hneď potom, ako sú nové funkcie dostupné v Číne. Aké sú však hlavné ďalšie rozdiely medzi týmito verziami MIUI? Poďme sa na to pozrieť teraz spolu.

Globálna verzia MIUI je vyvinutou spoločnosťou Xiaomi

Global ROM (vyvinutá spoločnosťou Xiaomi) je určený pre telefóny mimo Číny. Xiaomi.eu ROM je vytvorená vývojármi, hoci je založenou na čínskej verzii ROM. Xiaomi.EU ROM, technicky, je custom ROM, no pre praktické účely je to stále MIUI. Po prvé, všetok nepotrebný bloatware a aplikácie sú odstránené až do tej miery, že sa nedodávajú ani s aplikáciami Google, ale iba s obchodom Play. Ak chcete aplikácie ako Chrome, Gmail a ďalšie, musíte si ich nainštalovať sami. Xiaomi.EU ROM okrem iného nezahŕňa otravné systémové procesy, ako napríklad tie, ktoré nám posielajú reklamy, zhromažďujú analýzy používateľov a iné. Je to najčistejšia verzia MIUI, ktorú je možné nainštalovať na váš mobil, so všetkými jej výhodami a problémami mimo oficiálnej verzie ROM.

Xiaomi.EU ROM si musíte do svojho smartfónu nahrať svojpomocne

Musíte si najprv odomknúť bootloader, ktorý bráni inštalácii custom ROM. Potom, stiahnete si softvér pre váš smartfón do počítača, pripojíte k nemu telefón, spustíte režim Fastboot (prostredníctvom podržania tlačidla zníženie hlasitosti + podržte tlačidlo napájania, kým sa neobjaví Mitu) a potom budete môcť nahrať vlastnú ROM. Počas aktualizácie sa nestratia žiadne dáta, všetko zostane, aktualizuje sa iba softvér. Ak by ste potrebovali pomôcť s procesom odomknutia vášho zariadenia a inštaláciou costom ROM, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti tento návod.

Čo znamená Saftynet Failed alebo Passed?

Test Saftynet kontroluje, či je vaše zariadenie kompatibilné so službami Google Play. Ak test zlyhá, Google Play nebude fungovať.

Dostáva Xiaomi.EU ROM tiež aktualizácie tak dlho ako Global ROM?

Odpoveď je áno. Dokonca v prípade Xiaomi.EU ROM, zariadenia sú častokrát aktualizované nielen dlhšie, ale i častejšie ako ich globálne náprotivky. Rovnako treba uviesť, že častokrát táto verzia MIUI, má i funkcie, ktoré v globálnych verziách MIUI, chýbajú. Dôvodom je, že ide o verziu MIUI, ktorá vychádza z čínskej verzie MIUI.

Ktorá verzia ROM je lepšou?

Na túto otázku neexistuje jasná odpoveď. Ak je pre vás dôležité, aby všetko fungovalo na 100%, tak potom si zvoľte Globálnu verziu MIUI. Hlavnou výhodou Xiaomi.EU ROM je skorší prístup k novým funkciám. Rovnako treba dodať, že hoci najčastejšie Xiaomi.EU ROM je založená na stabilných verziách MIUI, tak v tomto prípade, nestabilita systému je častejšou v porovnaní s globálnou verziou MIUI. Na druhej strane treba uviesť, že chyby v systéme sú odstraňované vo všeobecnosti rýchlejšie.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close