SpravodajstvoWindows

Používatelia Windows 10 dostávajú aktualizáciu, ktorá prináša jednu z noviniek z Windows 11

Microsoft začal v týchto dňoch distribuovať nový Microsoft Store, obchod s aplikáciami z Windows 11 i pre používateľov Windows 10.

Microsoft ešte začiatkom októbra začal distribuovať pre koncových používateľov nový Windows 11. Ten si medzičasom našiel cestu do miliónov zariadení naprieč svetom. Nová verzia OS, priniesla i viacero vylepšení. Od optimalizácie chodu systému, až po nové funkcie, či aplikácia.

Jednou z aplikácií, ktorá bola prekopanou, bol i Microsoft Store. Teda obchod so softvérom. Spoločnosť Microsoft v čase sprístupnenia novej verzie OS, prisľúbila, že nový obchod s aplikáciami zavíta i do počítačov s Windows 10. To sa najnovšie deje, upozorňuje portál bleepingcomputer.com.

Nový Microsoft Store je dostupný i pre používateľov Windows 10

Spoločnosť Microsoft začala v týchto dňoch sprístupňovať nový obchod Windows Store používateľom so systémom Windows 10 2004 alebo novším ako aktualizáciu na pozadí.

„Od dnešného dňa prichádza nový obchod Microsoft Store na počítače so systémom Windows 10. Táto skúsenosť bude postupne sprístupnená používateľom počítačov so systémom Windows 10 vo verzii 2004 alebo novšou najneskôr do konca roka,“ vysvetľuje Microsoft v oznámení v Centre správ systému Windows.

Windows 11_Microsoft Store_obchod s aplikaciami
Zdroj: Vosveteit.sk

Microsoft ďalej dodal, že zo strany koncových používateľov, nie je potrebná žiadna akcia. Aktualizácia obchodu so softvérom prebehne na pozadí systému.

„Nový obchod Microsoft Store pre Windows bol úplne prepracovaný, aby ponúkal viac obsahu v citlivom a jednoduchom prostredí. Ponúka tiež vylepšenia nástrojov, ktoré umožňujú vývojárom objavovať a konfigurovať aplikácie.“ opisuje Microsoft nový obchod s aplikáciami a hrami.

Ako môžete vyššie čítať, tak nový obchod bude sprístupňovaný postupne, pričom jeho dostupnosť pre všetkých, sa očakáva najneskôr do konca roka.

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close