SpravodajstvoXiaomi

Aký je rozdiel medzi MIUI Stable verziou nadstavby a MIUI Weekly v Xiaomi smartfónoch?

Aký je rozdiel medzi nadstavbami MIUI Stable a MIUI Weekly? Pozrite sa na hlavné rozdiely medzi týmito verziami nadstavby v Xiaomi smartfónoch.

MIUI nadstavba je jednou z najpopulárnejších nadstavieb medzi používateľmi smartfónov. Máloktorý používateľ telefónov Xiaomi, Redmi, či Poco, povie nepekné slovo na MIUI a to aj napriek tomu, že treba povedať, že posledné verzie nadstavby neboli natoľko doladenými, ako sme boli doposiaľ zvyknutí. Nedostatky sa týkali najmä dostupnejších zariadení.

Tak či onak, MIUI má nadstavba má viacero verzií. Medzi používateľmi hovoríme najmä o verziách určených pre jednotlivé regióne. Ide napríklad o globálnu, čínsku, európsku, indickú verziu a podobne. Hlavným rozdielom medzi týmito verziami nadstavby je najmä optimalizácia jednotlivých nastavení a funkcií telefónov pre konkrétne regióny. Dobrým príkladom je úroveň hlasitosti zariadenia, ktorá je napríklad naprieč Európou v dôsledku legislatívnej úpravy nižšou v porovnaní s inými regiónmi vo svete.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Jedným z ďalších delení nadstavby je ešte „Stable“ a „Weekly“. Aký je však medzi nimi rozdiel?

Aký je rozdiel medzi MIUI Stable a MIUI Weekly?

Ako už z názvu v prípade MIUI Stable plynie, tak ide o stabilnú verziu MIUI. Vo svojej podstate ide o oficiálne verzie nadstavby, ktoré sú konečnými a optimalizovanými verziami určenými pre komerčné využívanie. V prípade MIUI Stable verzie nadstavby, sa môžeme ešte častokrát stretnúť aj s pojmom BETA Stable. V tomto prípade ide o predfinálnu verziu nadstavby, ktorá je distribuovaná pre 30% používateľov ešte predtým, ako je daná verzia nadstavby uvoľnenou pre všetkých. Tu treba ešte spomenúť, že táto verzia nadstavby nie je distribuovanou pre BETA testerov, ale pre koncových zákazníkov. Xiaomi vo všeobecnosti uvoľňuje aktualizácie vo vlnách a robí to preto, ak by sa vyskytla nejaká chyba, tak aby neboli postihnutí všetci používatelia, ale iba časť z nich.

Už asi ako tušíte, tak MIUI Weekly, je testová verzia nadstavby. Častokrát je označovaná aj ako „Developer“ verzia. Ide o verziu nadstavby, ktorá je oficiálnou od Xiaomi a prináša najnovšie funkcie ešte predtým, ako sú distribuované pre širokú verejnosť. Rovnako treba povedať, že pre túto verziu nadstavby sú uvoľňované aktualizácie na týždennej báze. Na druhej strane je nevyhnutné poznamenať, že táto verzia nadstavby nie je stabilnou. V praxi to znamená, že nadstavba môže disponovať chybami, ktoré môžu spôsobovať napríklad nestabilitu systému ako takého, či nestabilitu aplikácií. Vo všeobecnosti však túto verziu nadstavby používa mnoho bežných používateľov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close