OperátoriSpravodajstvo

AKTUÁLNE: Veľký operátor zverejnil nový cenník mobilných služieb. Budeme platiť viac

Jeden z najväčších mobilných operátorov na Slovensku hlási, že upravuje ceny volania, SMS ale aj dát.

V priebehu uplynulého roka sme mohli byť svedkami niekoľkých vĺn zdražovania mobilných služieb bez ohľadu na operátora. Mohlo sa zdať, že zdražovaniu je už koniec, no nie je tomu celkom tak. Jeden z najväčších slovenských operátorov, konkrétne spoločnosť O2, hlási, že upravuje ceny. Na tému upozornil portál živé.sk. Ako už asi tušíte, tak ich upravuje smerom hore. Čo všetko sa mení a koľko si priplatíme? Poďme sa na to spolu pozrieť.

O2 dvíha cena

Zmeny nastanú od 12.9.2023, teda už v priebehu budúceho mesiaca. Operátor na svojom webe informuje, že upravuje cenu programov O2 Fér. Spoločnosť odôvodňuje drahšie ceny zlepšovaním kvality služieb.

Odoberajte Vosveteit.sk aj cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Neustále pre vás chceme zlepšovať naše služby a rozširovať 5G sieť. Pripojenie 5G je až 20-krát rýchlejšie ako „klasické” 4G. Aktuálne je 5G sieť od O2 dostupná už pre 52,5% obyvateľov Slovenska a v jej rozširovaní sa ďalej pokračuje. 5G sieť prináša takmer 2x vyššiu prenosovú rýchlosť v porovnaní so 4G, v praxi to pre vás znamená výrazne kvalitnejšie pripojenie , prezeranie ako i správu obsahu.“, vysvetľuje mobilný operátor.

Ako takou útechou v súvislosti s úpravou cien môže byť pre zákazníkov to, že zároveň dochádza aj k úprave denných dát smerom hore. Prejdime ale teraz k samotným cenám.

„Úprava cien sa týka výhradne volaní, SMS a denných dát. Pri denných dátach dochádza aj k navýšeniu objemu denných internetových balíčkov z 500 MB na 700 MB a z 1 GB na 1,5 GB na deň. Úprava cien sa netýka benefitu volaní zadarmo po 1. minúte na čísla O2 Slovensko. Mesačný balík O2 Internet 2GB, Neobmedzené volania v SR a celej EÚ a mesačný poplatok za službu vo výške 2 € ostávajú bez zmeny.“

Za volania po novom zaplatíme za volania 0,15€ / minúta (v prípade programu Jednotka a volaní do siete operátora to je 0,066€), za SMS správy 0,08€ a mobilné dáta 0,95€ / 700 MB, resp. 1,3€ / 1,5 GB. Úprava cien sa týka programov O2 Fér Jednotka, 02 Fér na faktúru a 02 Fér s dobíjaním kreditu.

Čo robiť, ak nesúhlasíte s úpravou ceny?

Operátor si je vedomý toho, že zvýšenie cien nie je kozmetické a preto upozorňuje, že zákazníci majú právo odstúpiť od zmluvy bez sankcií.

„Program O2 Fér je bez viazanosti. V prípade, že s úpravou cien nesúhlasíte, máte právo bez sankcií odstúpiť od Zmluvy o poskytovaní služieb do jedného mesiaca. V opačnom prípade sa na vás budú vzťahovať nové podmienky dňom účinnosti tejto zmeny. Všetky naše programy a služby ostávajú aj naďalej bez viazanosti.“

O2 dopĺňa, že od zmluvy môžete odstúpiť písomne, alebo po overení totožnosti aj telefonicky, e-mailom alebo cez Whatsapp.

Pridajte si Vosveteit.sk do svojho informačného kanála Google News.
Zobraziť komentáre
Close
Close