OperátoriSpravodajstvo

AKTUÁLNE: Protimonopolný úrad SR dal zelenú mega investícii pre 4ku (SWAN)

Protimonopolný úrad SR dal zelenú mega investícii pre 4ku. Spoločnosť Marguerite poskytne operátorovi finančné prostriedky na rozvoje ich siete.

Ešte začiatkom decembra minulého roka sme informovali, že SWAN (4ka), sa dohodol so strategickým investorom na tom, že podporí akceleráciu rastu operátora. Konkrétne, že do štruktúr spoločnosti vstúpi gigant Marguerite, ktorý podporí finančnou injekciou expanziu operátora.

4ka v čase zverejnenia týchto informácií uviedla, že získala podporu z infraštruktúrneho fondu Marguerite III, ktorá poslúži na expanziu 5G siete či optických vlákien. Inými slovami, z tejto investície budú ťažiť zákazníci operátora, ktorí dostanú kvalitnejšie služby.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Táto spolupráca operátora a spoločnosti Marguerite bola ale podmienená schválením Protimonopolným úradom SR.

4ka a investor dostali zelenú

Najnovšie úrad hlási, že nevidí v transakcii žiaden problém. Dal jej zelenú. Stanovisko úradu si môžete prečítať nižšie.

„Protimonopolný úrad Slovenskej republiky (ďalej len „PMÚ“) dňa 21. 12. 2023 schválil koncentráciu spočívajúcu v získaní spoločnej kontroly podnikateľov Marguerite Purple S.à.r.l. (Luxemburské veľkovojvodstvo), Ing. Juraj Ondriš a Ing. Pavol Ondriš nad podnikateľom SWAN, a.s. (Bratislava).

Hoci podnikateľ Marguerite Purple S.à.r.l, aj nadobúdaný podnikateľ SWAN, a.s., pôsobia v oblasti telekomunikácií, nepôsobia na rovnakých priestorových trhoch. PMÚ teda neidentifikoval žiadne súťažné obavy a vydal rozhodnutie bez odôvodnenia.

Vydaním súhlasného rozhodnutia o koncentrácii bez odôvodnenia PMÚ vyjadruje snahu o efektívnejšie a rýchlejšie posúdenie súťažne neproblémových transakcií a šetrenie zdrojov a kapacít na svojej strane, ako aj na strane dotknutých podnikateľov.

Rozhodnutie nadobudlo právoplatnosť dňa 09. 01. 2024.“, uviedol úrad v správe pre média.

Pre tých, ktorí nevedia, tak firma Marguerite je paneurópskym investorom v oblasti dlhodobého rozvoja greenfieldových a brownfieldových infraštruktúrnych projektov. Fondy firmy investujú do príležitostí v štyroch sektoroch. Nimi sú digitálna transformácia, Odpadové a vodné hospodárstvo a doprava.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close