BezpečnosťSpravodajstvo

AKTUÁLNE: Národná rada SR je pod kybernetickým útokom. Zasadnutie poslancov bolo odročené!

Schôdza Národnej rady SR bola prerušená. Podľa všetkého to majú na svedomí hackeri. Nefungujú hlasovacie a ani komunikačné systémy.

AKTUALIZOVANÉ: Schôdza parlamentu bola nakoniec odložená na 8.11.2022. Bližšie podrobnosti o kybernetickom útoku nie sú aktuálne známe.

V uplynulých dňoch sme mohli byť svedkami viacerých kybernetických útokov, ktoré sa nevyhli ani nášmu regiónu. Len niekoľko dní dozadu sme upozorňovali na kybernetický na spoločnosť Metro, ktorá sa z neho podľa našich informácií riadne nevyhrabala do týchto chvíľ. No zdá sa, že hackeri si zobrali na mušku ďalší cieľ – Národnú radu Slovenskej republiky.

Hackeri zaútočili na NR SR. Parlament je paralyzovaný

Na kybernetický útok medzičasom upozornilo viacero poslancov a poslankýň NR. Jednou z nich aj Romana Tabak, ktorá na sociálnej sieti zdieľala video, v ktorom hovorí, že došlo k paralyzovaniu parlamentu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako vo videu tvrdí, tak nefungujú nielen hlasovacie zariadenia, ale ani telefóny. Pravdepodobne ale útok bude väčšieho rozsahu a nefunkčné budú aj ďalšie systémy. Vo videu možno počuť v pozadí aj podpredsedu parlamentu, ktorý odročil rokovanie poslancov na neskôr.

„Vzhľadom na to, že rozsah toho technického problému je pomerne veľký, veríme, že do 15-hodiny sa ho podarí vyriešiť, to znamená, prerušíme rokovanie schôdze do 15:00.“, znie v pozadí videa z úst podpredsedu parlamentu Pčolinského, ktoré môžete vidieť nižšie.

Je ale otázne, či sa podarí technikom problémy vyriešiť do tretej hodiny poobede.

Budeme vás priebežne informovať o vývoji situácii.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close