APLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

Aktualizujte si prehliadač Chrome čo najskôr. Je o viac ako 20% rýchlejším!

Nová verzia prehliadača Chrome sľubuje výrazný nárast rýchlosti načítania obsahu na webe.

Verzia prehliadača Chrome 90, ktorú začal Google distribuovať na prelome polovice minulého mesiaca, priniesla viacero noviniek. Išlo napríklad o predvolené načítavanie stránok prostredníctvom protokolu HTTPS, ak je dostupný. Rovnako spoločnosť vylepšila aj sadu kodekov, ktoré lepšie komprimujú obsah. Výsledkom toho je, že aj pri menšej kvalite internetového pripojenia, používateľ dosahoval kvalitnejší prenos obsahu.

Najnovšie spoločnosť Google začala distribuovať verziu prehliadača Chrome 91, ktorá prináša viacero noviniek, jedna z nich však vyčnieva nad ostatnými.

Chrome je o  23% rýchlejším!

Google spolu s novou verziou prehliadača Chrome 91, distribuuje aj nový kompilátor JavaScriptu s názvom Sparkplug (pozn. redakcie: JavaScript, je skriptovací programovací jazyk, ktorý je používaný najmä pri tvorbe webových stránok). Ide o technológiu, ktorá sľubuje rýchlejšie načítanie stránok a obsahu na webe.

Thomas Nattestad, manažér pre prehliadač Chrome hovorí, že dôležitou súčasťou zážitku z prehliadania internetu je rýchlosť načítania obsahu, ktorý sa od veľkej miere odvíja od rýchlosti načítania JavaScriptov. Doposiaľ za týmto účelom využívali hlavne technológiu Engine V8. Doplneným súčasnej technológie o nový kompilátor do verzie prehliadača Chrome 91, sa podarilo zvýšiť rýchlosť načítania tohto typu obsahu. 

„Od uvedenia prehliadača Chrome v roku 2008 je rýchlosť jedným zo 4 základných princípov, ktoré formujú našu prácu pri poskytovaní vysoko výkonného prehliadača. Kompilátor JavaScript V8 je dôležitou súčasťou poskytovania maximálnej rýchlosti prenosu dát. V našom ďalšom príspevku v sérii Rýchlo a zvedavo sa tešíme, že sa môžeme podeliť o to, že vylepšenia Enginu V8 prinášajú až o 23% rýchlejší výkon“ píše Google v publikovanom blogu.

V prípade, ak by ste si chceli aktualizovať váš prehliadač Chrome, tak kliknite na tri bodky v pravom hornom rohu. Následne zvoľte možnosť Nastavenia a potom O prehliadači Chrome. Potom budete mať k dispozícii možnosť aktualizácie prehliadača, ak už neprebehla na pozadí.

Prehliadac Chrome 91
Zdroj: Vosveteit

Ako môžete vidieť vyššie, tak nová verzia prehliadača Chrome je už dostupnou aj v našom regióne. 

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close