WhatsApp hovoril, že ak používatelia nepotvrdia nové podmienky, tak im obmedzí funkcie. Teraz otáča rétoriku

WhatsApp sa vyhrážal, že používateľom, ktorí nepotvrdia nové podmienky služby, obmedzí funkcie aplikácie. Nakoniec sa tak nestane.

WhatsApp tmave rozhranie uvodny obrazok
Zdroj: WhatsApp

Nové podmienky používania služby WhatsApp nabrali na účinnosti 15. mája. Ide o kontroverzné podmienky, ktoré boli viacerými štátmi už napadnuté. Najhlasnejšou trúbou v tomto prípade je Nemecko, kde došlo k zákazu ich zavedenia v prax.

Služba WhatsApp veľkú časť používateľov postavila do situácie, že ak nepotvrdia nové podmienky, tak funkcie aplikácie budú vo významnej miere oklieštené. Spoločnosť hovorila, že používatelia nebudú mať prístup ku konverzáciám, k histórii hovorov a k ďalším funkciám. Druhým dychom však dodala, že používatelia budú môcť na správy, či hovory reagovať prostredníctvom upozornení, ak ich budú mať povolené.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Stratíte prístup k zoznamu chatov, ale stále budete môcť odpovedať na prichádzajúce hovory vrátane videohovorov. Ak máte povolené upozornenia, budete na ne môcť klepnúť a prečítať si ich a takisto budete môcť odpovedať na správy alebo zavolať späť, ak ste zmeškali hovor alebo videohovor.“´upozorňovala spoločnosť pred 15. májom.

WhatsApp otáča, ak ste nepotvrdili nové podmienky, tak ste spravili dobre

Najnovšie sa na stránke podpory spoločnosti WhatsApp objavila správa, ktorá poteší najmä tých, ktorí nové podmienky nepotvrdili. Dôvodom je, že služba nakoniec neobmedzí funkcie aplikácie používateľom tak iniciovala, ktorí nepotvrdili nové podmienky používania služby.

„Vzhľadom na to, že väčšina používateľov, ktorí videli aktualizáciu, ju prijali, budeme v aplikácii WhatsApp naďalej zobrazovať upozornenie, ktoré poskytne ďalšie informácie o aktualizácii a pripomenie ju tým, ktorí nemali možnosť skontrolovať ich a prijať.

Momentálne nemáme žiadne plány na  to, aby tieto pripomenutia zostali trvalé a obmedzili funkčnosť aplikácie. Pre tých, ktorí neprijali nové podmienky, budú mať k dispozícii ďalšie príležitosti priamo v aplikácii. Napríklad keď si niekto znova zaregistruje WhatsApp alebo ak bude chcieť použiť funkciu súvisiacu s touto aktualizáciou po prvýkrát.“ píše služba na svojich stránkach.

WhatsApp ďalej dodáva, že používatelia, ktorí nepotvrdili nové podmienky, budú mať aj naďalej možnosť exportovať históriu hovorov, či správ. Služba ďalej dodáva, že na používateľov bude však hľadieť ako na neaktívnych používateľov. V praxi to znamená, že používatelia budú mať 120-dní na to, aby potvrdili nové podmienky služby, následne dôjde k odstráneniu účtu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre