Aktualizácia na Android 9 Pie nakoniec zavíta aj na obľúbené smartfóny Redmi 6 a Redmi 6A

Dostupnosť aktualizácie bola doteraz v nedohľadne

Xiaomi Android 9 Pie
Zdroj: vlastný

Obľúbené smartfóny Xiaomi Redmi 6 a Redmi 6A nakoniec obdržia aktualizáciu na verziu operačného systému Android 9 Pie. Spoločnosť o tom informovala priamo prostredníctvom najnovšieho blogu, v ktorom vyzýva používateľov, aby sa zapojili do bližšieho beta testovania.

Aktualizácia na Android 9 Pie bola v nedohľadne

So softvérovou aktualizáciou pre oba smartfóny to nebolo v posledných mesiacoch príliš jednoduché. Prvotné plány spoločnosť Xiaomi boli, že zariadenia obdržia beta verziu aktualizácie Android 9 Pie ešte v apríli tohto roku spoločne so staršou vlajkovou loďou Xiaomi Mi 6. Bohužiaľ, ani jeden zo spomínaných Redmi smartfónov aktualizáciu neobdržal, čo rozhnevalo väčšinu fanúšikovskej základne. O budúcnosti aktualizácie tak rozhodnuté nebolo a Xiaomi o jej dostupnosti doposiaľ neinformovalo.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Záujemcovia sa môžu prihlásiť do 7. júla

Ako sa uvádza na stránke Mi.com, do beta testovania sa je možné prihlásiť do 7. júla. Treba ale počítať s tým, že Xiaomi často limituje počet možných beta testerov, čiže sa doň už nemusíte dostať. Ak sa doň dostanete, zamestnanci podpory fóra Mi by vás mali kontaktovať behom 10. júla o ďalších potrebných krokov, ktoré sú potrebné na to, aby ste mohli byť zapojení do programu testovania prvotnej Global Stable ROM verzie.

Viac sa dozviete priamo na stránkach Mi.com.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre