ANDROIDSpravodajstvo

Aktualizácia na Android 12 bude prebiehať výrazne jednoduchšie a rýchlejšie

„Projekt Mainline sa právom označuje za najväčšiu zmenu v Androide od Project Treble“

Adaptácia nových verzií Androidu je vo všeobecnosti pokladanou za pomalú, hoci s poslednými verziami operačného systému došlo k zrýchleniu ich distribúcie. Do tohto procesu však vstupuje vcelku veľká premenných, ktoré negatívne vplývajú na rýchlosť uvoľňovania aktualizácií. Nejde pritom len o samotných výrobcov zariadení, ale aj o operátorov a podobne. Celý proces aktualizácie by sa však mohol v dohľadnej dobe razantne zmeniť. 

Distribúcia Androidu 12 by mohla byť výrazne jednoduchšou

Portál xda-developers poukazuje na vcelku zaujímavé správy, ktoré hovoria o tom, že aktualizácia nadchádzajúcej verzie Androidu, by mohla byť výrazne jednoduchšou. Kľúčovú úlohu by v procese aktualizácie mal zohrať obchod Google Play. 

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Podľa publikovaných správ by proces aktualizácie mohol byť odlišným od súčasné procesu aktualizácií softwaru. Majitelia smartfónov by už nemuseli byť v tak veľkej miere závislí od dostupnosti aktualizácií prostredníctvom OTA (Over the air). Dôvodom je, že nová verzia Androidu by mohla byť doručená „ako modul“ prostredníctvom obchodu Google Play.

Android 12_proces aktualizacie
Zdroj: xda-developers.com

Google preberie viac zodpovednosti

„Project Mainline rozširuje úsilie projektu Treble. Zatiaľ čo projekt Treble znížil mieru závislosti výrobcov OEM na predajcoch SoC pre každú jednu aktualizáciu operačného systému, Mainline znižuje mieru závislosti spoločnosti Google od výrobcoch OEM pri poskytovaní bezpečnostných aktualizácií pre kľúčové komponenty operačného systému…“, ďalej sa v publikovanej správe portál xda-develpers.com píše: „..účelom Project Mainline je, aby Google získal kontrolu nad komponentmi rámca a systémovými aplikáciami, ktoré sú rozhodujúce pre bezpečnosť a udržiavanie vývojovej konzistencie od výrobcov OEM. Projekt Mainline sa právom označuje za najväčšiu zmenu v Androide od Project Treble.“

Projekt Mainline sa podľa slov vyššie javí ako jeden z najambicióznejších projektov spoločnosti Google, prostredníctvom ktorého by sa Android z pohľadu distribúcie aktualizácií mohol priblížiť ku konkurenčnej platforme iOS. V praxi by zavedenie projektu do života znamenalo, že Google by z veľkej časti prebral na svoje plecia prípravu a optimalizáciu softwaru pre konkrétne modely smartfónov. V súčasnosti gro práce spojenej s optimalizáciou softwaru pre modely zariadení robia výrobcovia smartfónov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close