APLIKÁCIE A HRYNávody

Ako môžete v Google Mapách zobraziť cenu benzínu na pumpách vo vašom okolí?

Funkciu využijete najmä v prípade, ak bývate v pohraničných oblastiach, kde sú ceny pohonných hmôt pravidelne aktualizovanými.

Google neustále pracuje na vylepšovaní aplikácie Mapy. Tie postupne dostávajú jednu funkciu za druhou. Nie tak dávno naprieč aplikáciou pribudli funkcie, ako je napríklad zobrazenie aktuálneho ruchu v konkrétnej lokalite. Prípadne pribudli nové možnosti, ako môžete listovať podrobnosti o obchodoch v nákupných centrách, letiskách a podobne.

Jedna z funkcií, ktorá nedávno pribudla aj v našom regióne, je možnosť zobrazenia ceny pohonných hmôt na pumpách. Treba však uviesť, že funkcia ako taká, nie je až tak novou. Ešte v apríli minulého roka sme upozorňovali na to, že sa objavila napríklad v prvých mestách v susednom Poľsku. Rovnako treba uviesť, že v našom regióne je funkcia zatiaľ vo veľkej miere obmedzenou. Dôvodom je, že nie pri všetkých pumpách sú uvedené ceny a zároveň treba uviesť, že ceny nie sú vždy aktuálne. Na druhej strane, ak bývate v pohraničných oblastiach, tak funkciu môžete využiť, aby ste našli čerpaciu stanicou s najnižšou cenou za palivo. Dôvodom je, že v okolitých krajinách sú ceny oveľa častejšie aktualizovanými, ako je tomu u nás.

Ako zobraziť ceny pohonných hmôt v Google Mapách?

Zobrazenie ceny pohonných hmôt je vcelku jednoduché. Stačí, keď otvoríte aplikáciu a do vyhľadávacieho poľa zadáte „pumpa“. Následne vám aplikácia zobrazí pumpy naokolo vás, pričom ak sú dostupné ceny, tak uvidíte aj tie. Treba však uviesť, že aktuálne v našom regióne má aktualizované ceny relatívne málo púmp.

Okrem iného, ak oddialite mapku, tak môžete zobraziť cenu pohonných hmôt aj v ďalších regiónoch, či mestách prostredníctvom tlačidla Hľadať v tejto oblasti. Následne sa vám zobrazia pumpy v danej lokalite spolu aj s cenami za palivo.

Záverom treba uviesť, že informácie o cenách pohonných hmotách poskytujú siete čerpacích staníc, prezradil Google ešte v apríli minulého roka. Inými slovami, závisí to len od aktivity prevádzkovateľov púmp, či budeme mať aktuálne informácie o cene benzínu a nafty v aplikácii naprieč našou cestnou sieťou. Mimochodom, v takom Rakúsku informácie o cene paliva sú aktuálnymi. Rovnako to platí aj pre väčšiu časť pohraničných oblastí.

Ako vyhladat cenu benzinu v google mapach_7
Zdroj: Vosveteit.sk

Mohlo by Vás zaujímať

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close