Návody

Ako môžete skontrolovať reálny výkon nabíjania vášho smartfónu?

Technológia rýchleho nabíjania je široko dostupnou. Ako môžete skontrolovať, či výkon, ktorý deklaruje výrobca smartfónu, reálne aj využívate?

Technológia rýchleho nabíjania je na vzostupe pričom bežnou je už naprieč všetkými cenovými katgóriami smartfónov. Napríklad cenovo dostupný smartfón Poco M4 Pro 5G podporuje rýchle nabíjanie pri výkone 33W, prípadne Redmi Note 10 Pro podporuje nabíjanie až pri výkone 65W.

Vo všeobecnosti však väčšina smartfónov podporuje rýchle nabíjanie niekde medzi 20W až 40W, čo je aktuálne trhový štandard. Vďaka tejto technológii, sme schopní naše telefóny nabiť za relatívne krátky čas na dostatočnú úroveň, aby s ním vydržali pracovať pol dňa alebo viac. Častokrát ide o pätnásť až tridsať minút, aby sme batérie našich zariadení nabili na 50 a viac %. Preto je škoda, ak nevyužívame potenciál tejto technológie naplno. Otázkou je, ako môžeme zistiť reálny výkon nabíjania batérie smartfónu? Je to v skutku jednoduché a nižšie vám ukážeme, ako na to.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Ako zistiť reálny výkon rýchleho nabíjania smartfónu?

Zatiaľ, čo niektorí výrobcovia smartfónov zobrazujú túto informáciu počas nabíjania, tak v mnohých prípadoch tomu tak nie je. Ak patríte do druhej skupiny používateľov, ktorí nemajú túto informáciu dostupnú, tak nám dovoľte dať vám do pozornosti aplikáciu Ampere a jednoduchý výpočet.

Aplikáciu Ampere môžete stiahnuť prostredníctvom obchodu Google Play, dostupná je zadarmo.

Ampere
Ampere
Developer: Brain_trapp
Price: Free

Potom, ako stiahnete aplikáciu, tak pripojte váš smartfón k nabíjačke. Následne počkajte približne pol minúty, aby sa ustálilo napätie.

Ak chcete následne zistiť, ako rýchlo sa zariadenie nabíja, jednoducho vynásobte napätie prúdom, aby ste získali výkon vo wattoch. V prípade nižšie, výpočet by vyzeral nasledovne: 4,477 voltov * (3 460 milliampérov / 1 000) = 15,47 wattov.

Podpora rychleho nabijania_vypocet
Zdroj: Vosveteit.sk

Samozrejme, pri výpočte treba brať do úvahy aj stav úrovne nabitia vášho zariadenia, pri ktorom ho začnete nabíjať. Dôvodom je, že najväčší výkon možno bádať pri nižších úrovniach nabitia batérie. Dôvodom je, že ako sa batéria nabíja, tak softvérovo dochádza k zníženiu výkonu nabíjania. V ideálnom prípade, kedy by ste mali spraviť test vyššie, je úrovni nabitia batérie okolo 20% až 50%.

V prípade, ak sa váš smartfón nabíja pri menšom výkone, ako deklaruje výrobca, tak vám odporúčame vyskúšať nielen inú nabíjačku, ale aj kábel, ktorý rovnako vplýva na tok energie. Samozrejme, nezabudnite na to, že aby ste mohli využívať plný potenciál rýchleho nabíjania vášho zariadenia, tak aj nabíjačka musí ponúkať daný výkon.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close