SpravodajstvoWindows 10 Mobile

Aká je budúcnosť operačného systému Windows 10 Mobile?

Pred pár dňami skončila hlavná podpora operačného systému Windows Phone 8.1. O tejto smutnej správe sme Vás informovali v tomto článku. Na internete sa začali objavovať ďalšie správy a fotografie o tom, že Windows Phone je definitívne mŕtvy. Všetci dobre vieme, že niektoré zariadenia s operačným systémom Windows Phone 8.1 môžete ľahko inovovať na Windows 10 Mobile. No aj novší operačný systém nedostáva toľko aktualizácií ako kedysi. Ďalším faktorom úpadku Windows 10 Mobile je aj fakt, že už nevychádza toľko smartfónov s týmto operačným systémom a výrobcovia radšej siahajú pre Android. Pripravuje Microsoft nové funkcie pre tento operačný systém a aká bude jeho budúcnosť?

Na začiatok treba povedať, že o budúcnosti operačného systému Windows 10 Mobile sme sa tento rok žiaľ veľa toho nedozvedeli. Počas konferencie Microsoft Build 2017 o tomto operačnom systéme veľa slov nepadlo. Podobne sú na tom aj najnovšie Insider buildy pre Windows 10 Mobile. Aktualizácie prinášajú opravy chýb a zanedbateľné vylepšenie, no nové funkcie by ste v týchto aktualizáciách hľadali márne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Po pár mesiacoch sme sa dočkali pár slov o operačnom systéme Windows 10 Mobile aj zo strany Microsoftu. V poslednom Windows Weekly podcaste padla otázka, či Microsoft plánuje v blízkej budúcnosti pridávať nové funkcie do operačného systému Windows 10 Mobile. Na túto otázku reagovala vedúca programu Windows Insider, Dona Sarkar. Jej odpoveď znela takto: „Snažíme sa ako sa len dá, každý týždeň vychádzajú nové buildy pre tento operačný systém. Všetko závisí od toho, čo si predstavujete pod pojmom dôležité funkcie“. Ďalej dodala, že Microsoft plánuje pridávať mnoho nových funkcií pre mobilné zariadenia, ktoré môžete s Vami nosiť takmer kdekoľvek. Treba však podotknúť, že Dona Sarkar sa nevyjadrila úplne jasne. Z jej odpovede sa nedá povedať či mala na mysli mobilné zariadenia ako smartfóny a operačný systém Windows 10 Mobile, alebo či mala na mysli prenosné zariadenia ako tablety či laptopy.

Jediné čo nám zostáva, je asi dúfať v to, že očakávaný CShell naozaj oživí Windows smartfóny. Ako bude podľa Vás budúcnosť tohto operačného systému?

Zdroj: Youtube, vlastný

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close