ANDROIDSpravodajstvoXiaomi

Adaptácia na Android 11 je náročnou, tvrdí spoločnosť Xiaomi. Prečo tomu tak je?

Pre spoločnosť Xiaomi bol posledný rok najzložitejším od éry nadstavby MIUI V5. Prispôsobenie sa novému Androidu rozhodne nie je jednoduché.

Každoročný príchod novej verzie mobilného operačného systému Android robí každoročne problémy väčšine výrobcov smartfónov s týmto operačným systémom. Nutnosť adaptovať sa na novú verziu nie je jednoduché a častokrát s tým má problémy aj priamo výrobca Androidu, spoločnosť Google. Omnoho zložitejšiu prácu však majú vývojári OEM výrobcov, ktorí vo väčšine prípadov siahajú po vlastných softvérových nadstavbách. Hlavne ich prispôsobenie je najväčším tŕňom v oku väčšiny vývojárov. Nie je tomu inak ani v prípade spoločnosti Xiaomi, ktorá každoročne prináša novú verziu nadstavby MIUI. Adaptácia na najnovší Android 11 je však podľa Xiaomi doposiaľ najťažšia od éry nadstavby MIUI V5.

Xiaomi má problémy s adaptáciou nového Androidu

Ako informuje zahraničný portál Gizchina.com, mobilný operačný systém Android 11 prináša doposiaľ najväčšie výzvy čo sa adaptácie softvérovej nadstavby a systémových aplikácií týka. Medzi najväčšie výzvy patria časté problémy s výkonom zariadení, stabilita, či prispôsobenie aplikácií tretích strán. Pre spoločnosť Xiaomi je tak náramne zložité priniesť najnovšiu nadstavbu aj pre nedávno predstavené vlajkové smartfóny Xiaomi Mi 11 Pro a Xiaomi Mi 11 Ultra. Oba modely totižto neprichádzajú out-of-the box s najnovšou verziou nadstavby MIUI 12.5, ktorá je postavená práve na spomínanom Androide 11.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Už nejaký čas náš tím tvrdo pracuje na optimalizácii a opravách vrátane vrstvenej adaptácie pre rôzne výkonové modely. Aj keď každý týždeň zaznamenávame výrazné zvýšenie kvality verzií, tento proces stále prináša určité výzvy. Chceme tiež požiadať všetkých, aby pochopili, že stabilita verzie je najdôležitejšou vecou, ​​do ktorej momentálne investujeme. V nasledujúcom vydaní uvidíte viditeľné zmeny, “ uviedla spoločnosť Xiaomi. 

Spoločnosť Xiaomi taktiež vysvetľuje, že problém s optimalizáciou najnovšieho Androidu 11 je omnoho komplexnejší, ako by sa na prvý pohľad mohlo zdať. Ako príklad uviedla napríklad spotrebu energie. Pri pohľade na spotrebu energie každý pomyslí iba na spotrebu samotného hardvéru. Na jednotlivé problémy sa však treba pozerať omnoho komplexnejšie. Napríklad pri spomínanej spotrebe elektrickej energie treba brať do úvahy aj optimalizáciu jednotlivých ovládačov a ďalších nízkoúrovňových softvérov nadstavbu MIUI a samotného Androidu. Aj tieto „drobnosti“ totižto majú obrovský vplyv na správny chod samotného systému a smartfónu ako celku.

Zdroj: ITHome (pôvodný zdroj v čínštine)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close