ANDROIDAPLIKÁCIE A HRYSpravodajstvo

8 základných a bezplatných aplikácií, ktoré by nemali chýbať v žiadnom Android smartfóne

Pozrite si zoznam 8-bezplatných aplikácií, ktoré by mali byť v základnej výbave každého Android smartfónu. Používate niektoré z nich?

Smartfóny bez aplikácií sú v podstate “hlúpymi” zariadeniami, a práve preto sme si pre vás nižšie pripravili zoznam 8 základných aplikácií pre Android,  ktoré by nemali chýbať v žiadnom smartfóne.

8 aplikácií pre Android, ktoré urobia z telefónu chytrejšie zariadenia

OneDrive

Prvou aplikáciou, ktorá by podľa nás nemala chýbať v žiadnom smartfóne je OneDrive. Jedná sa o cloud službu od Microsoftu, do ktorej viete nahrať desiatky gigabajtov dát. Takto viete vyriešiť problém s nedostatkom pamäte v smartfóne. Čerešničkou na torte je, že OneDrive skvelo spolupracuje aj s počítačom, a tak môžete mať svoje dáta z počítača neustále po ruke.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
Microsoft OneDrive
Microsoft OneDrive
Price: Free

Pocket

Pocket je jednou z ďalších aplikácií z kategórie užitočnejších. Aplikácia umožňuje uloženie online obsahu naprieč viacerými internetovými prehliadačmi, a to ako z počítačových tak aj mobilných zariadení, a následne si ich môžete neskôr otvoriť pomocou aplikácie. Inými slovami, už nebudete musieť nechávať  žiadne otvorené okná v prehliadači so stránkami, posielať si odkazy na e-mail či ukladať odkazy do poznámkového bloku a podobne. Všetko budete mať jednoducho po kope.

najlepsie aplikacie pre android pocket
Zdroj: Google Play
Pocket
Pocket
Developer: Mozilla Corporation
Price: Free

Snapseed

Snapseed je ďalšou aplikáciou, ktorá by nemala chýbať v žiadnom smartfóne. Jedná sa o šikovný nástroj na úpravu fotografií, odstraňovanie nechcených objektov zo snímok a podobne. Mimochodom, za vývojom aplikácie stojí spoločnosť Google.

najlepsie aplikacie pre android snapspeed
Zdroj: Google Play
Snapseed
Snapseed
Developer: Google LLC
Price: Free

AiCut

Pri aplikáciach na úpravu fotografií ešte zostaneme. Jednou z aplikácií, ktorá by nemala chýbať v žiadnom smartfóne je totiž AiCut, ktorá umožňuje oddeliť snímaný objekt od pozadia. Následne môžete separátna upravovať jednotlivé objekty bez toho, aby sa prekrývali efekty na celej fotografii.

Aicut - AI Photo Editor
Aicut - AI Photo Editor

VLC Player

Defaultná aplikácia prehrávania videí v Android smartfónoch je skvelou, ale má niekoľko nedostatkov. Nedokáže napríklad prehrávať veľké množstvo formátov videí a ani s nimi ďalej pracovať. Na tieto nedostatky reaguje prehrávač VLC Player, ktorý ponúka širokú podporu formátov prehrávania a dodatočné funkcie ako je napríklad možnosť pridania tituliek, streamovanie, sledovanie videa v pop-up okne a ďalšie.

VLC for Android
VLC for Android
Developer: Videolabs
Price: Free

CamScanner

CamScanner je aplikáciou z kategórie užitočných. CamScanner prostredníctvom Vašej kamery telefónu dokáže skenovať dokumenty a ukladať ich do rôznych formátov. Čerešničkou na torte je, že takto skenované dokumenty sa automaticky orezávajú. V prípade ak by ste však neboli s automatickým orezaním spokojný, tak môžete dokument orezať aj manuálne.

Google Lens

Google Lens je asi najinteligentnejšou aplikáciou v obchode na akú môžete naraziť. Google Lens využíva pokročilý AI algoritmus, ktorý analyzuje to čo vidí Vaša kamera v smartfóne. Všetko čo treba urobiť je nasmerovať kameru na Vami žiadaný cieľ. Ak je to vizitka, tak automaticky skopíruje kontakt, ktorý si viete následne uložiť do telefónneho zoznamu, ak je to nejaká pamiatka, tak Vám o nej vyhľadá informácie, ak kameru nasmerujete na text v cudzom jazyku, tak Vám ho preloží… Takto by sme mohli pokračovať asi ďalších 10-minút. Jednoducho túto aplikáciu treba vyskúšať.

Google Lens
Google Lens
Developer: Google LLC
Price: Free

Meranie (Measure)

Meranie je aplikácia, za ktorej vývojom stojí tak isto spoločnosť Google. Jedná sa o nástroj, ktorý využíva fotoaparát smartfónu na to, aby odmeral napríklad dĺžku vášho stolíku, dverí a podobne. Aplikácia je kompatibilná so zariadeniami, ktoré podporujú AR.

Maßband
Maßband
Developer: Google LLC
Price: Free
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close