ANDROIDSpravodajstvo

6 nastavení v Android smartfónoch, ktoré pravdepodobne nepoznáte, ale mali by ste!

Nižšie sme si pre Vás pripravili 6 „schovaných“ nastavení v Android smartfónoch, ktoré pravdepodobne aktívne nepoužívate, ale mali by ste.

Pravidelne Vám prinášame prehľady rôznych aplikácií, s  ktorými viete zvýšiť efektívnosť práce s Vašim zariadením. Dnes sme sa však rozhodli pozrieť na nastavenia Android smartfónov, ktoré s veľkou pravdepodobnosťou mnohí z Vás nebudú poznať,  pričom rozširujú funkcionality telefónu. Poďme sa na ne teraz spoločne pozrieť.

6 dobre schovaných nastavení v telefónoch s  Androidom

Druhý profil vo Vašom smartfóne

Vedeli ste, že telefóny s Androidom umožňujú od verzie operačného systému Android KitKat vytvoriť si sekundárny profil v jednom a tom istom zariadení? Nuž, ak nie tak, tak už teraz viete. Otvorte si Nastavenia Vášho smartfónu > Druhý profil > Povoliť druhý profil.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
vytvorenie druheho profilu v Android smartfone
Zdroj: vosveteit.sk

Týmto spôsobom si  vytvoríte druhý profil vo Vašom smartfóne, ktorý sa správa ako „nový smartfón“. V rámci Nastavení však viete povoliť napríklad prístup k fotografiám či k inému multimediálnemu obsahu z  vášho pôvodného profilu. Pýtate sa na čo by ste túto funkciu využívali? Napríklad keď požičiavate telefón niekomu, komu nedôverujete alebo jednoducho keď chcete mať dobre  schované „svoje“ tajomstvá. Medzi profilmi sa následne viete preklikávať cez Nastavenia telefónu. Samozrejme nechýba ani možnosť ich zaheslovania.

vytvorenie druheho profilu v Android smartfone_2
Zdroj: vosveteit.sk

Stratili ste telefón? Takto ho nájdete

Ďalšie nastavenie je veľmi užitočným, ale pevne veríme, že ho nikdy nebudete musieť využiť.  V prípade ak áno, tak by to znamenalo, že ste stratili telefón. V rámci Nastavení telefónu vyhľadajte položku „Nastavenia > Ďalšie nastavenia > Zabezpečenie > Nájdi moje zariadenie“ .

ako najst strateny smartfon
Zdroj: vosveteit.sk

Následne môžete Váš telefón vyhľadať pomocou stránky google.com/android/find.

ako najst strateny telefon s androidom
Zdroj: vosveteit.sk

Prístup do menu vývojárov

Prístup do menu vývojárov umožňuje zapnúť dodatočné funkcie v rámci rozhrania Androidu. Na to, aby ste sa do neho však dostali potrebujete ho najprv aktivovať. Spravíte tak pomocou nasledovných krokov. Otvorte si Informácie o telefóne > a kliknite niekoľkokrát rýchlo za sebou na verziu nainštalovanej verzie buildu vo Vašom smartfóne (v našom prípade je to kolónka MIUI).

ako aktivovat menu vyvojarov v android smartfone
Zdroj: vosveteit.sk

Následne v  rámci Nastavení telefónu Vám pribudne položka Možnosti pre vývojárov (pozn. redakcie: v prípade Xiaomi telefónov nájdete toto schované menu v rámci Ďalších nastavení.)

moznosti pre vyvojarov android smartfon
Zdroj: vosveteit.sk

Získajte viac informácií o  tom, ako používate Váš smartfón

Digitálna rovnováha je jednou z  nových funkcií v rámci Android smartfónov. Aktuálne  si ju nutné do smartfónu však doinštalovať pomocou obchodu Google Play.

Digitálna rovnováha
Digitálna rovnováha
Developer: Google LLC
Price: Free

Digitálna rovnováha Vám prináša prehľad o  tom ako zaobchádzate s telefónom. Napríklad koľko času strávite v aplikáciách, koľkokrát denne odblokujete smartfón, koľko upozornení denne dostanete a podobne.

Majte Vaše dáta synchronizované

Určite už ste boli niekedy v  situácii, kedy ste si vymazali nejaké dáta ako sú napríklad fotografie a neskôr ste to oľutovali. Nuž, tomuto sa dá šikovne vyhnúť. Otvorte si Nastavenia Vášho smartfón, choďte potom do položky Účty a synchronizácia > Vyhľadajte položku Google > vyberte si účet, ktorý chcete synchronizovať  > a nastavte si dáta, ktoré chcete ukladať na cloud.

ako nastavit synchronizaciu udajov do cloudu
Zdroj: vosveteit.sk

Odomykajte smartfón pomocou Bluetooth zariadenia

Používate chytré hodinky alebo iné zariadenie s  Bluetooth? Prípadne sa nechcete počas cestovania autom trápiť s jeho odomykaním? Vedeli ste, že Android ponúka možnosť odomykania zariadenia pomocou Vami pridaných Bluetooth zariadení?  Otvorte si Nastavenia telefónu > Zámok obrazovky  a heslá > Ďalšie nastavenia > Odomknúť pomocou Bluetooth zariadenia > následne už len musíte pridať Bluetooth zariadenie, s ktorým chcete odomykať Váš smartfón.

odomykajte si Vas android smartfono bluetooth zariadenim
Zdroj: vosveteit.sk
Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close