6 bezplatných aplikácií pre Windows 10, ktoré by ste mali hneď teraz vyskúšať

Tieto appky by rozhodne nemali chýbať v žiadnom počítači s Windowsom 10

Windows 10
Zdroj: Vosveteit.sk

Zamysleli ste sa už niekedy nad tým, ktorá aplikácia pre desktopový Windows 10 je podľa vás tá najlepšia? Výber aplikácií je v obchode Microsoft Store naozaj obrovský, no nie všetky aplikácie stoja za vyskúšanie. Práve preto vám dnes prinášame zoznam 6. najlepších bezplatných aplikácií pre Windows 10, ktoré určite stoja za vyskúšanie.

Váš telefón

Aplikáciu Váš telefón sme na našom webe spomínali už niekoľkokrát a po niekoľkých mesiacoch jej aktívneho používania môžme povedať, že ide o naozaj parádnu aplikáciu, ktorá má pred sebou ešte veľkú budúcnosť. Ako už samotný názov napovedá, aplikácia ponúka naozaj dokonalú synchronizáciu vášho Android smartfónu s vašim počítačom. Prezeranie fotiek, odosielanie a prijímanie smsiek, či sledovanie notifikácií aj bez toho, aby ste mali smartfón v dosahu vašich rúk.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Phone Link
Phone Link
Developer: Microsoft Windows
Price: Free

Adobe Photoshop Express

Ďalšou parádnou bezplatnou aplikáciou je Adobe Photoshop Express, ktorý bohate postačuje na základné úpravy fotografií, či obrázkov. I keď ide o bezplatnú aplikáciu, stále v nej nájdete kopec užitočných funkcií, ktoré sa vám počas úprav vašich fotiek určite zídu. Vďaka skvelej podpore zo strany spoločnosti Adobe sa taktiež môžte tešiť na neustále zlepšovanie aplikácie a pribúdanie nových funkcií, ktoré určite stoja za vyskúšanie.

Adobe Photoshop Express
Adobe Photoshop Express
Developer: ADOBE INC.
Price: Free

ShareX

ShareX je jedna z najlepších nahrávacích aplikácií, ktorá sa v obchode Microsoft Store nachádza a to že ide o bezplatnú open-source aplikáciu, jej ešte viac nahráva do kariet. Aplikácia ShareX umožňuje zachytávanie akejkoľvek časti vašej obrazovky, či už vo forme screenshotu, alebo videa. Možnosti a nastavenia aplikácie sú naozaj obrovské, pričom aplikácia zároveň podporuje nahrávanie vytvorených videí / snímkov obrazovky do viac ako 80 ďalších aplikácií.

ShareX
ShareX
Developer: ShareX Team
Price: Free

Duolingo

Túto aplikáciu určite dobre poznáte zo sveta smartfónov, kde figuruje ako najlepšia aplikácia pre učenie sa cudzích jazykov už niekoľko rokov po sebe. Vďaka šikovným vývojárom je ale aplikácia už niekoľko rokov aj v obchode Microsoft Store, kde ju využíva stále väčšie množstvo používateľov. Aplikácia ponúka bezplatné učenie hneď niekoľkých svetových jazykov, pričom ide o hravú formu učenia, ktorú si zamilujú aj mladší používatelia. Spomedzi výučbových a jazykových aplikácií v obchode Microsoft Store bola appka Duolingo už niekoľkokrát ohodnotená ako najlepšia a najprepracovanejšia aplikácia.

Duolingo - Language Lessons
Duolingo - Language Lessons

EarTrumpet

Predposlednou aplikáciou na našom zozname je aplikácia EarTrumpet, ktorú sme si už po pár minútach používania zamilovali. Otváranie zmiešavača hlasitosti je v operačnom systéme Windows 10 otázkou dvoch kliknutí, no prehľad jednotlivých aplikácií je vo Windowse už dlhé roky a momentálne nevyzerá, ako z moderného Windowsu. Aplikácia EarTrumpet nie len zjednodušuje ovládanie hlasitosti v jednotlivých aplikáciách, ale zároveň zjendocuje už vytvorený dizajn samotného zmiešavača. Skvelou výhodou tejto aplikácie je, že jej ikonu môžete umiestniť priamo na Panel úloh, čiže si ju môžete umiestniť na pôvodné miesto zmiešavača hlasitosti.

EarTrumpet
EarTrumpet
Developer: File-New-Project
Price: Free

CrystalDiskMark

Úplne poslednou appkou z nášho zoznamu je aplikácia s názvom CrystalDiskMark. Z pohľadu využiteľnosti ide o jednorazovú záležitosť, ktorá sa ale určite zíde každému z vás, kto sa trápi so spomaleným počítačom, dlhým načítavaním, či častým zamŕzaním systému. Vďaka tejto aplikácií vykonáte rýchly a prehľadný benchmark všetkých vašich diskov (úložísk), pričom behom niekoľkých minút odhalíte, ktorý z diskov spomaľuje celé vaše zariadenie.

CrystalDiskMark
CrystalDiskMark
Developer: Crystal Dew World
Price: $9.99

Aké aplikácie používate najčastejšie Vy, poprípade ktoré by ste pridali do nášho zoznamu? Dajte nám vedieť do komentárov.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre