SpravodajstvoTechnológie

ZTE – skladací smartfón Axon M je iba začiatok

Displeje smartfónov sa stále viac a viac zväčšujú, no pointov smartfónu je hlavne to, že ho dokážete strčiť do vrecka. Práve kvôli tomu, sa viacerí svetoví giganti ako Samsung a Microsoft, začali v roku 2016/2017 pohrávať s myšlienkou skladacieho smartfónu. S podobnou myšlienkou sa ale celkom neočakávane začala pohrávať aj spoločnosť ZTE, ktorá úplne z ničoho nič minulý rok v októbri, predstavila nový smartfón s označením Axon M, ktorý je vybavený dvomi displejmi.

Prvé ohlasy na smartfón Axon M neboli zrovna najlepšie

Skladací smartfón Axon M si po prvých recenziách odniesol miernu dávku kritiky za to, že nie je zrovna najtenší a tým pádom sa pohodlne nezmestí do akéhokoľvek vrecka. Kritiku si zaslúžil aj za nie moc dobre upravený Android, ktorý sa pri používaní na dvoch obrazovkách správal celkom čudne a nie vždy išlo všetko podľa predstáv používateľov/recenzentov smartfónu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť ZTE sa samozrejme nedala prvou kritikou odradiť.  Viceprezident marketingového oddelenia spoločnosti ZTE Jeff Yee, sa v najnovšom rozhovore pre stránku Engadget podelil o jeho pohľad na tento smartfón a objasnil problém, prečo si zaslúžil takú vlnu kritiku. Podľa jeho slov sú ich zákazníci so smartfónom naozaj spokojní. Väčšina problémov so smartfónom vyplývala hlavne z toho, že používatelia mali v rukách po prvýkrát niečo úplne nové a Axon M často porovnávali s klasickými smartfónom.

Koniec rámikom medzi displejmi

V rozhovore sa podelil aj o to, čo má spoločnosť ZTE za lubom. Podľa jeho slov spoločnosť ZTE plánuje pokračovať vo vylepšovaní modelu Axon M a v aktualizáciách sa pokúsi odstrániť všetky nedostatky, no ich hlavnou prioritou bude zrejme ďalšie experimentovanie so skladacími obrazovkami. V budúcnosti by chceli zmenšiť rám displejov na úplné minimum, poprípade by ich chceli kompletne odstrániť a vytvoriť jednoliaty skladací displej.

Vyzerá to tak, že tento rok bude naozaj prevratný. Microsoft plánuje predstaviť už dlho očakávaný Surface Phone, ZTE plánuje napredovať a Samsung koncom roka predstaví skladací smartfón Galaxy X s jednoliatym 7,3-palcovým displejom.

Zdroj: mspoweruser.com, úvodný obrázok (Youtube)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close