ZTE predbieha konkurenciu. Predstavuje prvý smartfón s kamerou pod displejom

ZTE Axon 20 5G je prvý svojho druhu

ZTE Axon 20 5G
Zdroj: ZTE

O smartfónoch s prednou kamerou pod displejom čítame už dlhšiu dobu. Dokonca sme mohli vidieť aj prvé prototypy, napríklad od spoločnosti Xiaomi, či Oppo. Približne 2 týždne dozadu sa objavili prvé správy hovoriace o  tom, že spomínané spoločnosti budú pravdepodobne predbehnutými iným technologickým gigantom. Konkrétne sa spomínal ďalší čínsky výrobca smartfónov, ZTE. Tak sa teraz aj stalo.

ZTE predbehlo konkurenciu

Spoločnosť ZTE, tak ako sľúbila, tak v priebehu včerajšieho dňa predstavila smartfón Axon 20 5G, ktorý je prvým komerčne dostupným zariadením s prednou kamerou umiestnenou pod displejom. Najväčšou výzvou, ktorú sa doposiaľ nikomu nepodarilo prekonať pri implementácii tejto technológie, bola nedostatočná priepustnosť svetla cez povrch displeja. Tá totiž ubúdajúcim okolitým svetlom nebola dostatočná. To sa spoločnosti ZTE však podarilo vyriešiť prostredníctvom špeciálneho filmového povlaku na vrstvách obrazovky v okolí prednej kamery, ktorý je vysoko priepustný a prehľadný. Okrem iného spoločnosť vyvinula špeciálny senzor, ktorý reguluje množstvo dopadajúceho svetla na senzor kamery. Samozrejme, veľkú úlohu zohráva aj samotný software, bez ktorého by uvedenie tejto technológie nebolo možné. Mimochodom, predný snímač disponuje kamerou s 32-megapixelovým rozlíšením.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
ZTE Axon 20 5G
Zdroj: ZTE

Samotný displej smartfónu je 6,92“ veľký a ide o OLED displej s FULL HD+ rozlíšením, ktorý disponuje 90Hz zobrazovacou frekvenciou. Okrem iného prichádza aj s 10-bitovým farebným výstupom a pomerom strán 20,5:9. Nechýba samozrejme ani zabudovaná čítačka prstov.

ZTE AXON 20 5G_2
Zdroj: ZTE

V prípade zadnej kamery, tak tá ponúka hneď 4 snímače. Hlavná kamera ponúka 64-megapixelové rozlíšenie a doplnená je o 8-megapixelový ultraširoký snímač, 2-megapixelový hĺbkový snímač a makro kameru s rovnakým rozlíšením.

ZTE AXON 20 5G_1
Zdroj: ZTE

Čo sa týka výkonu, tak smartfón je poháňaný procesorom Qualcomm Snapdragon 765G, ktorý je doplnený o 6GB/8GB RAM a 128GB/256GB úložný priestor. K dispozícii je ďalej batéria s kapacitou 4 220 mAh s podporou technológie rýchleho nabíjania pri 30W. Čo a týka ďalšej konektivity, tak samozrejme nechýba podpora NFC, či GPS.

V prípade operačného systému, zariadenie je dodávané s nadstavbou MiFavor 10.5, ktorá je založená na Androide 10. Prejdime však k cene, tá sa pohybuje na úrovni od 322USD do 410USD v závislosti od veľkosti úložné priestoru a RAM pamäte. Zároveň treba dodať, že smartfón  bol zatiaľ predstavený len pre čínsky región.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre