SpravodajstvoZariadenia

Do elitného klubu „5G smartfónov“ sa pripája ďalší čínsky výrobca

Počas MWC 2019 sme mohli vidieť už niekoľko smartfónov s podporou 5G technológie. Napríklad Xiaomi Mi Mix 3, Samsung Galaxy Fold a ďalšie. Najnovšie sa do tohto elitného klubu pripája ďalší čínsky technologický gigant, spoločnosť ZTE, ktorá už viackrát prekvapila svet mobilných zariadení.

ZTE Axon 10 Pro 5G

Najnovší high-end smartfón z kuchyne spoločnosti ZTE, Axon 10 Pro 5G ako už z názvu tušíte prináša podporu 5G technológie. Vďačí tomu najnovšiemu procesoru zo spoločnosti Qualcomm. Konkrétne reč je o procesore Snapdragon 855 s modemom X50. Samozrejmosťou je aj podpora 2G/3G/4G podpora. Čerešničkou na torte je celopásmová anténa, ktorá pomáha zlepšiť výkon systému prostredníctvom zníženia rušenia signálu.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Smartfón ďalej ponúka veľký 6,47“ AMOLED displej s rozlíšením 2340 x 1080 bodov. O výkon sa stará 6GB RAM v kombinácii so 128GB úložným priestorom. Smartfón ďalej disponuje batériou s kapacitou 4000mAh.

ZTE Axon 10 Pro 5G
Zdroj: produktová fotografia

Zadnú stranu zariadenia vypĺňa trojica kamier s rozlíšením 48MP (hlavný snímač) + 20MP (širokouhlý objektív) + 8MP (teleobjektív). Zariadenia zároveň ponúka snímač odtlačkov prstov umiestnený v displeji zariadenia.

Spoločnosť ZTE Axon 10 Pro 5G by sa mal začať predávať v Európe a v Číne v priebehu prvej polovice roka 2019. Informácie týkajúce sa ceny zatiaľ nie sú známe.

Zdroj: Phonedog.com, úvodný obrázok: Youtube (techtechtech)

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close