Zmerajte si reálny výkon Vášho Android smartfónu pomocou týchto aplikácií

Chceli by ste zmerať reálny výkon Vášho smartfónu? Pomocou aplikácií od AnTuTu to je možné. Zároveň ho môžete porovnať s ostatnými zariadeniami.

Samsung Galaxy S23 Ultra hranie hier_recenzia
Zdroj: Vosveteit.sk

Častokrát Vám prinášame rebríčky tých najvýkonnejších smartfónov na trhu. Naposledy sme Vám jeden z nich priniesli v priebehu včerajšieho dňa, na ktorého čele bol smartfón Asus Rog Phone 2, ktorý sa tak podľa AnTuTu stal tým najvýkonnejším zariadením roka 2019. V rámci rebríčka bolo celkovo 93 zariadení. Inými slovami, nie každý smartfón sa dostal do tohto hodnotenia. Dôvodom je, že v rámci rebríčka nájdete len zariadenia, ktoré boli aspoň 1 000-krát testované a následne tieto výsledky boli spriemerované. Touto metodikou je možné totiž eliminovať rôzne „neštandardné“ výsledky testovania, ktoré by mohli skresliť celkové výsledky.

Zmerajte si výkon Vášho zariadenia

Ak ste si v rebríčku nenašli svoj smartfón, tak aj napriek tomu môžete  zistiť reálny výkon Vášho zariadenia a zároveň ho aj  porovnať s ostatnými smartfónmi. Postačia Vám na to dve aplikácie, na ktoré nájdete odkaz nižšie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
AnTuTu Benchmark
AnTuTu Benchmark
Developer: AnTuTu
Price: Free
Antutu 3DBench
Antutu 3DBench
Developer: AnTuTu
Price: Free
Geekbench 5
Geekbench 5
Developer: Primate Labs Inc.
Price: Free

Po stiahnutí aplikácií vyššie v zozname aplikácií vo Vašom smartfóne vyhľadajte aplikáciu AnTuTu a otvorte ju. Následne  stačí spustiť test a približne po 3 až 4 minútach sa dozviete výsledok.  Po dokončení testovania uvidíte na obrazovke výsledné skóre, ako môžete vidieť nižšie.

AnTuTu_vykon smartfonu
Zdroj: Vosveteit.sk

Ak  chcete následne výsledok porovnať s ostatnými zariadeniami, tak kliknite na ikonku „pohára“  (pozn. redakcie: Ranking). V zozname zariadení následne vyhľadajte svoj smartfón, ktorý bude farebne odlíšený od ostaných..

Mimochodom, aplikácia okrem porovnania fyzického výkonu smartfónu ponúka aj dodatočné informácie. Napríklad, pomocou aplikácie si viete pozrieť podrobné hardwarové špecifikácie Vášho zariadenia.

RECENZIA: Vyskúšali sme REDMAGIC 3S, jeden z najvýkonnejších smartfónov na svete. Pozrite sa, ako to dopadlo

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre