Spravodajstvo

Zlá správa pre nové Lumie s procesorom Snapdragon 810

Len pred niekoľkými mesiacmi užívatelia HTC M9 hlásili problémy s prehrievaním svojich telefónov, ktoré bolo spôsobené procesorom Snapdragon 810. Teraz používatelia Xperie Z4 od spoločnosti Sony, taktiež hlásia problémy s prehrievaním ich telefónov s teplotami dosahujúcich až 68 stupňov Celzia.

snapdragon 801
snapdragon 810

Niektoré spoločnosti ako Samsung a LG vo svojich telefónoch prestali po problémoch s prehrievaním procesoru Snapdragon používať. Podľa posledných správ sa aj spoločnosť Microsoft rozhodla nepoužiť tento procesor vo svojej novej vlajkovej lodi Lumia 940XL. Microsoft tvrdí, že sa chce vyhnúť sťažnostiam od svojich používateľov a preto sa tak rozhodol, zároveň však nevylučuje použitie procesoru od Qualcommu ak sa podarí vyriešiť problém s jeho prehrievaním.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Spoločnosť Qualcomm zatiaľ testuje modernizovanú verziu procesora Snapdragon 810 2,1 a tvrdí, že problémy s prehrievaním už vyriešili. Bude zaujímavé sledovať ako sa Microsoft nakoniec rozhodne a či stihne výrobu s modernizovaným procesorom od Qualcommu.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Zobraziť komentáre
Close
Close