ANDROIDSpravodajstvo

Zbaví sa Android 12 nefunkčných notifikačných bublín? Zdá sa, že sa príliš neosvedčili!

Android 12 má zrejme opustiť jednu z najväčších zmien svojho predchodcu. Notifikačné bubliny by tak mali v novom systéme už chýbať.

Keď sa pozrieme na najvýraznejšie zmeny systému Android 11, nikto si nespomenie na dizajnové zmeny, nové emoji, ale každému napadnú práve nové notifikačné bubliny. Tie prišli do systému Android s cieľom zjednotiť notifikácie nielen z aplikácie Messenger od Facebooku, kde fungujú už od roku 2013, ale aj naprieč ostatnými aplikáciami. Od aktualizácie na Android 11 tieto pôvodné četové hlavičky získali nový názov i hranatý tvar. Dajú sa síce využívať pre viaceré aplikácie naraz, no majitelia smartfónov s nimi narazili na početné problémy. Podľa portálu computerworld.com je však s novým systémom Android 12 týmto bublinám koniec.

Android 12 môže dať notifikačným bublinám zbohom

Keďže nové notifikačné bubliny nepriniesli úplne pozitívne ohlasy, nebolo by ničím zvláštnym, keby sa Google po roku využívania tejto funkcie vzdal. Ako uvádzajú naše zdroje, nový Android 12 sa má tento rok sústrediť najmä na vyššiu bezpečnosť, nový vzhľad a množstvo malých zmien, no žiadne väčšie novinky. A vyzerá to tak, že notifikačné bubliny nie sú pre novú „dvanástku“ v pláne.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Notifikačné bubliny boli predstavené ešte v roku 2019 s cieľom zjednotiť aplikácie a ich notifikácie v smartfóne so zásahom spoločnosti Google. Šlo o naozaj zaujímavý koncept, ktorý mal potenciál, no v praxi už tak ideálne nevyzeral. Množstvo smartfónov hlásilo neočakávané správanie týchto bublín, ktoré prekrývala klávesnica a v niektorých prípadoch sa neobjavili vôbec.

Vrátime sa späť ku klasickým spôsobom multitaskingu?

Ešte pred prechodom na Android 11 tu boli dostupné četové hlavičky od spoločnosti Facebook pre aplikáciu Messenger. Nečudovali by sme sa tak, keby sme sa k tomuto riešeniu vrátili a práve Facebook by mohol priniesť zjednotenie svojich aplikácií a pridať ich do svojich hlavičiek.

Android 12 má zrejme túto funkciu opustiť a len po roku používania notifikačných bublín ich zrušiť. V každom prípade šlo o veľmi zaujímavý nápad, ktorý žiaľ nedostal svoju príležitosť zažiariť pre negatívne ohlasy.

Využívate notifikačné bubliny vo svojom smartfóne? Alebo ste siahli po inom spôsobe multitaskingu? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close