Zakladateľ Apple Steve Wozniak: „Zmažte si svoj Facebook“

Zmažte si Facebook. Navádza na to jeden zo zakladateľov spoločnosti Apple, Steve Wozniak, inak budete odovzdávať o sebe informácie tretím stranám.

Steve Wozniak
Zdroj: flickr.com (Gage Skidmore) CC BY-SA 2.0 DEED

Jeden zo zakladateľ spoločnosti Apple, Steve Wozniak, bez pochyby patrí medzi ľudí, ktorí si strážia svoje súkromie najlepšie ako vedia. Najnovšie známy portál theinquirer.net poukazuje na niekoľko jeho vyjadrení v  spojitosti s najväčšou sociálnou sieťou na svete.

Vo veľmi zjednodušenej podobe môžeme povedať, že odporúča zmazanie si svojho účtu na Facebooku. Inak budete odovzdávať svoje súkromie tretím stranám.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

„Existujú rôzne druhy ľudí, a niektoré funkcie Facebooku stoja za stratu súkromia. Ale tým, ktorí sú ako ja, odporúčam odchod z Facebooku, „, povedal Wozniak.

Wozniak ďalej hovorí, že najhoršou vecou je, že keď dačo označíte, že sa Vám páči, tak tieto dáta sú automaticky odosielané inzerentom. Na otázky týkajúce sa obáv z  odpočúvania zariadení Wozniak odpovedal:

„Mám strach zo všetkého. Ale nemyslím si, že to môžeme zastaviť.“, ďalej dodal, že: „…obávam sa, pretože máte rozhovory, o ktorých si myslíte, že sú súkromné ​​… Hovoríte slová, ktoré by nemali byť počúvané, pretože to nečakáte. Ľudia si myslia, že majú nejakú úroveň súkromia, ktorú v  skutočnosti nemajú…“.

Wozniak si ďalej myslí, že slobodné služby sa stávajú stále „menej“ „slobodnými“:

„Prečo mi nedajú na výber? Dovoľte mi, aby som zaplatil určitú čiastku, a  moje údaje budete uchovávať bezpečnejšie a súkromnejšie než  údaje ostatných, ktorí ich odovzdajú inzerentom.“

Ako je to s  Vami a so súkromím, chránite si ho?

 

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre