SpravodajstvoTechnológie

Zabudnite na 5G, čínsky operátor ohlásil spoluprácu týkajúcu sa vývoja 6G technológie

Rok 2019 mal byť rokom 5G technológie,  ktorá sa pomaly, ale isto začína šíriť svetom. Ťahúňom v tejto oblasti je bezpochyby spoločnosť Huawei, kde si dovolíme povedať, že má náskok 2-3 roky pred konkurenciou. Aktuálne z krajiny vychádzajúceho slnka však prichádzajú informácie o 6G technológií, na ktorej pracuje mobilný operátor China Mobile v kooperácii s Univerzitou Tsinghua v meste Beijing. Upozorňuje na to portál news.mydrivers.com.

Na ceste je 6G technológia, sme však ešte len na začiatku

Dohoda zverejnená medzi mobilným operátorom a Univerzitou Tsinghua hovorí, že obe strany budú vykonávať vedecký výskum nových mobilných sietí a internetu novej generácie, vrátane umelej inteligencie a v ďalších kľúčových oblastiach 6G technológie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Mimochodom, China Mobile má približne 10 000 zamestnancov zamestnaných v oblasti výskumu na plný úväzok. Ročné náklady spoločnosti sú 20 miliárd Juanov, teda približne 2,6 miliardy Eur.

Dnes je ešte ťažké odhadnúť či prinesie 6G technológia, vzhľadom na to, že 5G technológia v súčasnosti len začala expanziu. Yang Chaobin, riaditeľ produktovej línie 5G v spoločnosti Huawei si myslí, že hoci o 6G technológií budeme počuť v nasledujúcich rokoch stále viac, tak do roku 2030 bude éra 5G. Len pre zaujímavosť, na 6G technológii pracuje v súčasnosti niekoľko spoločností, jednou z tých väčších je napríklad Lenovo, ktorá už začala s prvými experimentami.

Zdroj: news.mydrivers.com

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close