SpravodajstvoXiaomi

Xiaomu spúšťa program na výmenu batérií v smartfónoch za 6€. Tento program by sme uvítali aj u nás!

Na zozname zariadení zahrnutých v programe sa nachádzajú aj obľúbené niekoľkoročné vlajkové lode, ako aj viacero modernejších zástupcov. Program je však dostupný len pre Čínu

Čo je najväčšou slabinou dnešných vlajkových smartfónov, ktoré nás sprevádzajú denno denne? Zrejme väčšina z vás sa zhodne na tom, že najväčším nedostatkom vlajkonosičov je výdrž batérie, ktorá častokrát nedosahuje ani potrebných 18 hodín pre bežné celodenné využitie.

Výmena batérie už nie je taká jednoduchá a dostupná, ako pred rokmi

Rokmi používania sa však kapacita batérií v našich zariadeniach zhoršuje, pričom prelomovým dátumom sú práve 2 až 3 roky aktívneho používania zariadenia, kedy je vo väčšine prípadov už čas na jej výmenu. Bohužiaľ, ešte pred pár rokmi to nebola výmena batérie v smartfóne vôbec zložitou záležitosťou, no neustále tlačenie na certifikáty vodotesnosti a ucelenie dizajnu spôsobili, že výmena batérie v moderných smartfónoch je servisným zákrokom na niekoľko desiatok minút, kvôli čomu sa z pôvodne lacného „úkonu“ stala drahá záležitosť. Obľúbený čínsky výrobca smartfónov Xiaomi však najnovšie prichádza so špeciálnym programom, vďaka ktorému si môžu bežní zákazníci nechať vymeniť batériu aj v starších zariadeniach za naozaj symbolický obnos peňazí.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi vymena baterii
Zdroj: Weibo

Ako odhaľuje nedávny príspevok na čínskej sociálnej sieti Weibo, spoločnosť Xiaomi už o pár dní spustí špeciálny program pre naozaj dostupnú výmenu batérie hneď v 21 smartfónoch značiek Xiaomi a Redmi. Bohužiaľ, lacná výmena batérie, ktorá v prepočte vychádza na smiešnych 6 eur, bude dostupná iba pre domácich zákazníkov, čiže iba na čínskom trhu.

Zoznam podporovaných smartfónov

  • Xiaomi Mi 5, Mi 5S
  • Xiaomi Mi 6, Mi 6X
  • Xiaomi Mi 8, Mi 8 SE, Xiaomi Mi 8 Youth Edition, Xiaomi Mi 8 Screen Fingerprint Edition, Xiaomi Mi 8 Explorer Edition
  • Xiaomi Mi 9, Xiaomi Mi 9 SE, Xiaomi Mi 9 Pro, Xiaomi Mi 9 Explorer Edition
  • Xiaomi Mi Max 2
  • Xiaomi Mi Mix 2, Xiaomi Mi Mix 2S
  • Redmi Note 5
  • Redmi 6, Redmi 6A
  • Redmi Note 7, Redmi Note 7 Pro

Keďže sa jedná iba o krátkodobý celočínskym dostupný program výmeny batéria na zariadeniach Xiaomi a Redmi, nemôžme počítať s tým, že pôjde o štandardný úkon, ktorého by sme sa postupom času dočkali aj v našich končinách. Zo strany spoločnosti Xiaomi je to celkom logický krok, keďže vybudovanie celosvetového dostupného programu pre výmenu batérií by si vyžadovalo nemalé finančné prostriedky.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close