SpravodajstvoXiaomi

Xiaomi vysvetľuje, prečo sú smartfóny s čipsetom od MediaTeku aktualizované menej často

Smartfóny s procesorom od MediaTeku získavajú aktualizácie neskôr, ako tie s čipsetom od Qualcommu. Prečo tomu tak je?

Smartfóny s čipsetom od spoločnosti MediaTek sú buď nesmierne obľúbené pre svoju nižšiu cenu, alebo zavrhované pre nižší výkon a častejšie prehrievanie procesorov. Až donedávna však boli smartfóny s týmito čipsetmi skôr v úzadí a to nielen u majiteľov smartfónov. Ak sa vám teda zdalo, že tieto smartfóny sú aktualizované o niečo menej často ako tie so Snapdragonom, mali ste pravdu. Čínska spoločnosť Xiaomi totiž teraz prezradila dôvod, prečo sú tieto zariadenia s čipsetom od MediaTeku aktualizované o niečo menej. A dôvod vás určite prekvapí. Vyjadrenie nám sprostredkoval portál Gizmochina.com.

Za pomalšou distribúciou aktualizácií nestojí Xiaomi

Možno by sa vám zdalo, že Xiaomi zámerne odsúva smartfóny s čipsetmi z radov MediaTek na druhú koľaj. To však nie je pravda a dôvodom je práve príprava systému od spoločností Qualcomm a MediaTek, ktoré nepostupujú rovnako. A zatiaľ čo Qualcomm má k dispozícii väčší tím ľudí a zvláda spracovávať kód rýchlejšie a tým pádom uvoľniť zrýchliť celý adaptačný proces pre smartfóny, zariadenia s čipsetmi od MediaTeku to majú inak.

MediaTek na druhú stranu pracuje na aktualizáciách vo vlnách, nie priebežne. Práve z tohto dôvodu môžu byť smartfóny s čipsetmi od MediaTeku aktualizované približne v druhej či tretej vlne a môže sa nám zdať, že na tieto smartfóny Xiaomi „kašle“. Nie je tomu však tak. Pomalšie aktualizácie niektorých zariadení tak spoločnosti musíme odpustiť.

Zrýchlenie aktualizácií pre smartfóny s čipsetom od MediaTeku nie je na pláne

Vzhľadom k menšiemu počtu ľudí, ktorí pracujú na aktualizáciách pre smartfóny s čipsetmi od spoločnosti MediaTek nemôžeme očakávať, že budú aktualizácie dodávané rýchlejšie. Prílišné uponáhľanie dodávok nových verzí systému by totiž neskôr mohlo spôsobiť katastrofu. Systém by totiž mohol byť v určitých prípadoch nestabilný a v zariadeniach by sa mohlo vyskytovať viacero závažných i menej závažných chýb.

V konečnom dôsledku tak môžeme uznať, že je lepšie, ak si na aktualizáciu chvíľku počkáme. Nie za každú cenu potrebujeme mať nové funkcie medzi prvými a menej je niekedy viac. V každom prípade dúfame, že ste s dodávkami aktualizácií do vašich zariadení spokojní a neregistrujete žiadne väčšie problémy.

Vlastníte smartfón s čipsetom od spoločnosti MediaTek? A registrujete pomalšie dodávky aktualizácií? Podeľte sa s nami v komentároch!

Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close