Xiaomi vypúšťa prvú verziu systému Android 13 pre štyri zariadenia: Tieto to sú!

Android 13 prichádza v Beta 2 verzii do prvých smartfónov. Xiaomi vypúšťa verziu pre štvoricu špičkových modelov. Ďalšie budú nasledovať.

Xiaomi Android 13
Zdroj: Vosveteit.sk

Nie je žiadnym tajomstvom, že v týchto dňoch prebieha veľká technologická konferencia spoločnosti Google, ktorá predstavuje svoje novinky. Okrem smartfónov z radu Pixel 7, inteligentných hodiniek Pixel Watch či tabletu Pixel Tablet sme sa počas Google I / O 2022 dočkali aj systému Android 13 Beta 2. Spoločnosť tak vypúšťa novú verziu systému do obehu pre viaceré spoločnosti, medzi ktoré môžeme zaradiť aj čínske Xiaomi. Od tohto momentu sa teda viacerí výrobcovia budú starať o prípravu systému na svojej strane pre vlastné zariadenia. Xiaomi sa však tiež rozhodlo, že vypustí aktualizáciu na túto verziu hneď pre štyri zariadenia. A ktoré to sú? Odpoveď nám prináša komunita Xiaomiui.

Android 13 Beta 2 prichádza do prvých zariadení od Xiaomi

Pre začiatok si zhrnieme základné rysy nového Androidu 13 pre smartfóny a ďalšie zariadenia. Nová verzia systému od Googlu so sebou prináša viacero menších zmien zahŕňajúcich bezpečnosť či nastavenia smartfónu. Potešiť nás môže už očakávaná možnosť zmeniť si nastavenie jazyku pre každú aplikáciu zvlášť, jednoduchšia možnosť párovania smartfónu s blízkymi zariadeniami, podpora pre HDR video či Bluetooth LE Audio. Medzi kozmetické úpravy, ktoré so sebou Android 13 prinesie, zarátame aj prispôsobenie ikon na domovskej obrazovke k téme smartfónu. Touto zmenou tak Google dokončí to, čo začal s príchodom aktuálneho Androidu 12.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ

Xiaomi patrí medzi jednu z dvanástich spoločností, ktoré aktuálne môžu testovať nový Android 13 pre svoje zariadenia. Čínsky gigant to zobral naozaj zodpovedne a už teraz ponúka túto verziu pre štyri zariadenia, ktoré patria medzi výkonné novinky. Majitelia modelov ako Xiaomi 12, Xiaomi 12 Pro, Redmi K50 a Xiaomi Pad 5 si tak môžu prostredníctvom fastbootu nainštalovať novú verziu systému, ktorá však môže obsahovať ešte nejaké chyby. Ide totiž o testovaciu verziu. V každom prípade ak máte záujem, môžete si Android 13 vyskúšať aj vo vašom zariadení. Očakávame, že sa zoznam zariadení rozšíri až v auguste.

Zatiaľ bez nadstavby MIUI

Je samozrejmosťou, že s novou beta verziou systému Android 13 ešte neprichádza nadstavba MIUI. Čínsky gigant zatiaľ nemal čas adaptovať svoju nadstavbu pre operačný systém Android na najnovšiu trinástku tak, aby bola bez problémov. Rovnako tiež musíme spomenúť, že Google svoju verziu systému vypustil k tomu, aby sa testovala jeho čistá verzia, nie upravená akoukoľvek nadstavbou. Ak by ste sa teda rozhodli pre inštaláciu tejto verzie, dostali by ste sa k čistému Androidu.

Nový systém s označením Android 13 Beta 2 môže teda testovať celkovo dvanásť spoločností, medzi ktoré sa neradí len Xiaomi. Celkovo je zoznam spoločností obohatený o známe aj neznáme spoločnosti a ak vás zaujíma ktoré to sú, pozrite sa na zoznam nižšie.

 • Asus
 • Google Pixel
 • Lenovo
 • Nokia
 • OnePlus
 • Oppo
 • Realme
 • Sharp
 • Tecno
 • Vivo
 • Xiaomi
 • ZTE

Vyskúšate nový Android 13 aj vy? Alebo si počkáte na verejnú verziu aj s nadstavbou MIUI? Podeľte sa s nami v komentároch!

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy

Komentáre