SpravodajstvoXiaomiZariadenia

Xiaomi už 3-krát pozastavuje aktualizáciu s Androidom 10 pre populárny model smartfónu

Dôvodom sú neustále vyskytujúce sa chyby v stabilnej verzii, na ktoré po aktualizovaní poukázali majitelia obľúbeného smartfónu

Tretia generácia obľúbeného Android One smartfónu od čínskej spoločnosti Xiaomi zažíva naozaj zlé obdobie. Už v týchto momentoch môžme tvrdiť, že Xiaomi Mi A3 patrí medzi najproblémovejšie smartfóny od Xiaomi po softvérovej stránke, keďže spoločnosť sa len nedávno rozhodla stiahnuť aktualizáciu Androidu 10 určenú pre tento smartfón. Na stiahnutí aktualizácie by nebolo nič zlé, ak by to výrobca neurobil v priebehu pár mesiacov už tretíkrát. Na problém s aktualizáciou poukázal zahraničný portál PiunikaWeb, ktorý odkazuje priamo na oficiálne fóra Mi.

Najnovšiu aktualizáciu pre Mi A3 nesťahujte

Ak vlastníte obľúbený dostupný smartfón Xiaomi Mi A3 a ešte nemáte stiahnutú najnovšiu aktualizáciu obsahujúcu Android 10, určite aktualizovanie zariadenia odložte na neskôr. Veľká časť používateľov však najnovšiu aktualizáciu už stiahnutú má, pričom niektorým sa to podarilo ešte začiatkom marca, kedy spoločnosť vydala prvú opravnú aktualizáciu pre Android 10. Bohužiaľ, výrobcovi sa nepodarilo softvérové chyby opraviť ani v priebehu posledných týždňov, keďže mnoho používateľov sa sťažuje na pretrvávajúce ťažkosti, či už na sekanie, dlhé načítavanie, prehrievanie, problémy s fotoaparátom, či náhodné reštartovanie.

Odoberajte Vosveteit.sk cez Telegram a prihláste sa k odberu správ
xiaomi mi a3 android 10 odlozenie aktualizacie
Zdroj: PiunikaWeb

Ako teda postupovať v prípade, že je na mojom zariadení dostupná aktualizácia? Odpoveď je celkom jednoduchá – ak sa chcete vyvarovať zbytočným problémom, určite aktualizáciu odložte na neskôr a na svoje zariadenie inštalujte iba potrebné bezpečnostné aktualizácie určené pre aktuálnu verziu Androidu 9. Ak ste ale aktualizáciu na svoje zariadenie nainštalovali už v minulých týždňoch a zažívate netradičné ťažkosti so smartfónom, určite odporúčame downgrade operačného systému na predošlú verziu. Majte však na pamäti, že pri takomto postupe môže taktiež prísť ku nechceným problémom, či už s aktualizovaním, vašimi údajmi, alebo priamo so smartfónom.

Prihláste sa k odberu správ z Vosveteit.sk cez Google správy
Tagy
Zobraziť komentáre
Close
Close